Тендосиновіт – це запальне захворювання оболонки суглоба, яка відповідно до фізіологічних норм оточує його. Зазвичай провокує захворювання травма, і найчастіше страждають стопи, кисті рук, плечові суглоби.
Частина сухожиль в системі опорно-рухового апарату оточені спеціальними порожнинами або особливими піхвами, які аналогічні за своїми функціями оболонок суглобів. У них є досить велика кількість мастила, за допомогою якого суглоби спокійно пересуваються в їх порожнини.
У разі нещасного випадку, не зовсім пролікованих і застарілих, в області поразки зароджується запальний процес, при якому відзначається обмеження в рухливості, болі, синдром ліктьового нерва, припухлість. Часто при затяжному перебігу хвороби утворюється випіт суглоба, що істотно погіршує якість життя пацієнта.
Певні причини появи тендосиновіти криються, перш за все, в травмах. Після виникнення травми в області суглоба може розвиватися запальний процес, і саме він призводить поступово до зменшення кількості синовіальної рідини, болів, почервоніння ураженої області. До основних причин також відноситься наступне:
Класифікується тендосиновіт в залежності від області поразки. Є тендосиновіт гомілковостопному області, кисті, стопи, тендосиновіт колінного суглоба. За перебігом патологія буває гострою, асептичної, туберкульозної. Ознаки тендосиновіти помітні, це захворювання протікає з досить неприємним больовим синдромом.
Є певні симптоми, які можуть вказувати на розвиток тендосиновіти. В першу чергу патологія характеризується больовим синдромом, який посилюється при русі або під час активної роботи м’язів. В області ураженого суглоба є досить болючі ущільнення. Також важко стає рухати кінцівкою.
На початкових стадіях поставити діагноз тендосиновіт буває складно, так як приблизно в 40% клінічних випадків хвороба супроводжується невеликим дискомфортом, який легко купірується знеболюючими препаратами. При неправильному лікуванні або повній його відсутності з часом патологія може призводити до серйозної інвалідності.
Діагностика зазвичай носить інструментальний характер. В першу чергу робиться УЗД для того, щоб визначити ступінь ураження суглоба і місце знаходження запального процесу. Своєчасна діагностика дозволяє зрозуміти, як слід лікувати в подальшому суглоб.
Також для підтвердження діагнозу використовується МРТ, що показує структурну зміну тканин. Проводиться рентгенографія, що призначається зазвичай при підозрі на хронічний тендосиновіт. Лікар може призначити пункцію суглоба, якщо є підозра на інфекційний генез патології.
Лікування тендосиновіти може бути, як консервативним, так і в окремих важких випадків оперативним. В якості ефективної терапії використовуються глюкокортикоїдні, протизапальні препарати нестероїдного характеру, анальгезирующие лікарські засоби, гіалоурановая кислота або хондропротектори. У клініці сучасної ортопедії імені академіка Лоскутова виявляється якісно, ефективне, безболісне лікування тендосиновіти. Ми використовуємо сучасні методи лабораторної та інструментальної діагностики, розробляємо певні індивідуальні способи лікування захворювання, забезпечуємо реабілітацію для пацієнтів.