Корисна інформація

Тендосиновіт

Тендосиновіт
Цю статтю написано разом з Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Тендосиновіт  – це запальне захворювання оболонки суглоба, яка відповідно до фізіологічних норм оточує його. Зазвичай провокує захворювання травма, і найчастіше страждають стопи, кисті рук, плечові суглоби.

Частина сухожиль в системі опорно-рухового апарату оточені спеціальними порожнинами або особливими піхвами, які аналогічні за своїми функціями оболонок суглобів. У них є досить велика кількість мастила, за допомогою якого суглоби спокійно пересуваються в їх порожнини.

У разі нещасного випадку, не зовсім пролікованих і застарілих, в області поразки зароджується запальний процес, при якому відзначається обмеження в рухливості, болі, синдром ліктьового нерва, припухлість. Часто при затяжному перебігу хвороби утворюється випіт суглоба, що істотно погіршує якість життя пацієнта.

Причини появи захворювання

Певні причини появи тендосиновіти криються, перш за все, в травмах. Після виникнення травми в області суглоба може розвиватися запальний процес, і саме він призводить поступово до зменшення кількості синовіальної рідини, болів, почервоніння ураженої області. До основних причин також відноситься наступне:

 • Регулярні або різкі навантаження на сухожилля;
 • Ендокринні патології;
 • Певні інфекційні захворювання;
 • Вроджені та набуті патологічні стани опорно-рухової системи організму;
 • Ослаблений імунітет;
 • Похилий вік.

Класифікується тендосиновіт в залежності від області поразки. Є тендосиновіт гомілковостопному області, кисті, стопи, тендосиновіт колінного суглоба. За перебігом патологія буває гострою, асептичної, туберкульозної. Ознаки тендосиновіти помітні, це захворювання протікає з досить неприємним больовим синдромом.

Симптоми хвороби

Є певні симптоми, які можуть вказувати на розвиток тендосиновіти. В першу чергу патологія характеризується больовим синдромом, який посилюється при русі або під час активної роботи м’язів. В області ураженого суглоба є досить болючі ущільнення. Також важко стає рухати кінцівкою.

На початкових стадіях поставити діагноз тендосиновіт буває складно, так як приблизно в 40% клінічних випадків хвороба супроводжується невеликим дискомфортом, який легко купірується знеболюючими препаратами. При неправильному лікуванні або повній його відсутності з часом патологія може призводити до серйозної інвалідності.

Діагностика і лікування тендосиновіти

Діагностика зазвичай носить інструментальний характер. В першу чергу робиться УЗД для того, щоб визначити ступінь ураження суглоба і місце знаходження запального процесу. Своєчасна діагностика дозволяє зрозуміти, як слід лікувати в подальшому суглоб.

Також для підтвердження діагнозу використовується МРТ, що показує структурну зміну тканин. Проводиться рентгенографія, що призначається зазвичай при підозрі на хронічний тендосиновіт. Лікар може призначити пункцію суглоба, якщо є підозра на інфекційний генез патології.

Лікування тендосиновіти може бути, як консервативним, так і в окремих важких випадків оперативним. В якості ефективної терапії використовуються глюкокортикоїдні, протизапальні препарати нестероїдного характеру, анальгезирующие лікарські засоби, гіалоурановая кислота або хондропротектори. У клініці сучасної ортопедії імені академіка Лоскутова виявляється якісно, ​​ефективне, безболісне лікування тендосиновіти. Ми використовуємо сучасні методи лабораторної та інструментальної діагностики, розробляємо певні індивідуальні способи лікування захворювання, забезпечуємо реабілітацію для пацієнтів.

Важливо! Стаття написана за рекомендаціями лікарів, що мають відношення до цього профілю.
Записатися на консультацію

Фахівці напряму


  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!