Послуги

Вивихи хребців

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Вивихи хребців – це одна з найпоширеніших патологій в клінічній травматології. Вивихи і підвивихи хребців можуть принести серйозні ускладнення, які вимагають тривалого лікування та реабілітації. Найчастіше патологія утворюється в грудному, поперековому і шийному відділі хребта.

Якщо звернути увагу на фото хворих, то можна помітити характерну деформацію спини і сутулість. Вивихнути хребець можна навіть не тільки в разі травми, але і при невдалому русі тіла. У таких ситуаціях відбувається зміщення хребця, яке приносить масу дискомфорту пацієнтові.

Лікування вивихів хребців має носити комплексний характер після попередньо проведеної інструментальної діагностики. Найчастіше пацієнти звертаються до травматолога зі зміщенням шийних хребців приблизно в 65 відсотках клінічних випадків. За статистикою від подібних травм частіше страждають діти і люди похилого віку.

Причини захворювання

Причин пошкодження може бути безліч. Але так чи інакше вони етіологічно пов’язані з травмами. З’явитися зміщення хребців може через різке руху тіла, травматичного впливу на хребетний стовп, падіння предметів зверху, неакуратних заняттях спортом, побутових ушкодженнях.

Травма небезпечна тим, що можуть пошкоджуватися навколишні артерії і судини. Можуть виникати защемлення нервів, що в свою чергу може привести до неврологічного дефіциту і погіршення якості життя.

Якщо говорити про класифікацію вивихів хребта, то зустрічаються задні, передні травми, двосторонні і односторонні ушкодження. Є також часткові і повноцінні вивихи. Кожен конкретний випадок вимагає спеціалізованої підібраною методики лікування і діагностики.

Симптоми вивиху хребта

Симптоматика залежить від того, який відділ хребта пошкоджений в результаті травми. Найяскравіше проявляється біль в якості основного симптому при травматизації шийного або поперекового відділу хребта. Захворювання характеризується наступними симптомами:

 • Біль, яка посилюється при зміні положення тіла;
 • Поява припухлості;
 • Хрускіт в області травмованої ділянки хребта;
 • Порушення моторики і чутливості в кінцівках;
 • Запаморочення і потемніння в очах;
 • Нудота;
 • Обмеження в рухах;
 • Паралічі і парези нижніх або верхніх кінцівок.

При важких травмах може з’являтися іммобілізація кінцівок. Наприклад, такі стани характерні для травми поперекового відділу.

Вывихи позвонков

Діагностика патології

При підозрі на вивих хребта слід звернутися до лікаря негайно. Доктор зробить первинний огляд і призначить необхідну інструментальну діагностику.

Медик обов’язково проведе розпитування пацієнта про те, яким чином була отримана травма. Після пальпації та огляду призначається рентгенологічне обстеження хребта в двох проекціях. Це допомагає детально вивчити пошкоджену ділянку хребта і визначитися з тактикою лікування пацієнта.

Також при необхідності застосовується магнітно-резонансна томографія або комп’ютерна томографія. Ці види інструментальних аналізів зазвичай призначаються при підозрі на запальні або дегенеративні зміни.

Лікування вивиху хребта

Лікувальні процедури повинні проводитися в стаціонарних умовах. При отриманні травми треба надати першу допомогу до моменту відвідування лікаря. Правильно проведена перша допомога дозволить істотно полегшити стан хворого. При наданні допомоги варто знерухомити або иммобилизировать потерпілого. Потрібно перебувати в зручному положенні, намагаючись не робити різких амплітудних рухів. Можна зробити жорсткі носилки. Якщо людина втрачає свідомість, то тоді привести його до тями слід за допомогою нашатирного спирту.

Без вправляння вилікувати травму неможливо, тому робиться воно в стаціонарних умовах під знеболюючою анестезією. Після проведення вправляння хребта призначається певне терапевтичне лікування. Воно включає в себе застосування знеболюючих, нестероїдних протизапальних препаратів, хондропротекторів, ангіопротекторного засобів. Прогноз сприятливий після правильно проведених лікувальних процедур.

Вивих хребта – це серйозна травма і при її виникненні слід звертатися до досвідчених фахівців. Наш медичний центр надає лікування різноманітних захворювань опорно-рухової системи організму. Клініка має сучасним діагностичним обладнанням. Переваги клініки полягають в тому, що ми надаємо ефективне лікування, діагностику та реабілітацію пацієнтів, знаходячи індивідуальний підхід до кожного хворого.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!