Послуги

Вивих плеча

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Вивих плеча – це патологічна травма, при якій відбувається зміщення плечового суглоба щодо свого правильного анатомічного положення. Вивих плеча зазвичай супроводжується розривом зв’язкового апарату і суглобової сумки. Найчастіше з’являються травматичні вивихи плеча, є придбані вивихи плеча і нетравматичний вивихи.

Ця травма одна з найпоширеніших. Якщо звернути увагу на фото вивиху, то можна помітити, що суглоб має неправильно фізіологічне неприродне положення. Підвивих плеча може утворитися через падіння, травми, неправильної фізичного навантаження. Патологія часто зустрічається у людей, які професійно займаються спортом. Існують наступна класифікація вивихів плеча:

 • Первинний вивих. Патологія діагностується в 90 відсотках клінічних випадків;
 • Задній вивих, характерний для заднього зміщення головки плечової кістки в суглобі;
 • Нижній вивих. При ньому головка плечової кістки зміщується вниз щодо суглобової западини.

Вивих плеча лікується за допомогою вправляння суглоба. Процедуру слід проводити виключно в лікарському кабінеті. При наявності запальних процесів призначається також і терапевтичне лікування.

Причини захворювання

Патологія найчастіше розвивається через певного механічного впливу. З’являється вивих плеча в результаті падіння, удару, невдалого руху або різкого руху.

Під впливом механічної травми відбувається розрив суглобової сумки. При цьому розрив може бути частковим або повним. При травматизації може пошкоджуватися суглобова губа, зв’язки плечового суглоба, сухожилля, які утримують плече або суглобова сумка.

Симптоми вивиху

В першу чергу вивих плеча супроводжується сильним больовим синдромом. Кінцівка залишається нерухомою і будь-який рух доставляє людині неприємний біль.

При вивиху плеча помітна видима деформація в області ураженого суглоба. Він стає асиметричним, опухлим і гарячим на дотик. Відразу ж після травми утворюється сильний набряк, який характерний для запальної реакції, що протікає з боку організму.

Діагностика захворювання

Зазвичай вивих плеча помітний неозброєним поглядом. Але без інструментальної діагностики обійтися не можна, так як травма може доповнюватися важкими ускладненнями у вигляді запальних процесів.

Для компетентної діагностики застосовується рентгенографія, ультразвукове обстеження суглобів, комп’ютерна томографія. За допомогою цих методів можна детально вивчити наслідки травми для того, щоб усунути і купірувати їх в подальшому.

При вивиху плеча ренгенограмме робиться в прямій і осьової проекції. На знімку лікар може оцінити ступінь і напрямок зміщення суглобової головки. Ультразвукове обстеження і МРТ допомагають візуалізувати м’які тканини і судини в ураженій області. КТ зазвичай призначається лікарем при підозрі на пошкоджені судини, при плануванні операції, яка буде проводитися в області суглоба або якщо рентгенограма не дозволяє визначити рівень ураження суглоба при вивиху плеча.

Вывих плеча

Лікування вивиху плеча

При лікуванні вивиху плеча в першу чергу треба надати допомогу потерпілому. Уражену кінцівку треба знерухомити. Це потрібно для того, щоб не погіршити стан хворого.

В область ураженого суглоба слід покласти холодний компрес, який допоможе зняти набряк і запалення в тканинах. Самостійно вправляти суглоб ні в якому разі не рекомендується. Робити подібне лікування повинен тільки досвідчений травматолог.

Вправлення вивиху плеча проводиться тільки стаціонарно. Існує більше п’ятдесяти способів вправляння плечового суглоба, які застосовуються на практиці лікарями. При проведенні процедури в обов’язковому порядку проводиться купірування больового синдрому за допомогою анестезії. Хірургічне лікування вивиху потрібно при хронічних вивихах, і воно допомагає відновити і зміцнити зв’язковий апарат.

Додатково застосовується масаж, ЛФК, фізіотерапія, які допомагають відновити функціональність пошкодженої кінцівки. При запальних процесах призначається прийом знеболюючих і протизапальних препаратів. Прогноз при вивиху плеча сприятливий і при неускладненій травмі вдається домогтися повного лікування.

Наш медичний центр займається лікуванням, реабілітацією, діагностикою патологій опорно-рухового апарату, включаючи і вивихи плеча. Переваги клініки полягають в тому, що ми розробляємо ефективне лікування з урахуванням фізіологічного стану пацієнта. Клініка гарантує те, що ми вирішимо вашу проблему за найкоротші терміни. Ви можете сміливо довірити нам своє здоров’я. У нас працюють досвідчені лікарі вищої категорії.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!