Послуги

Видалення кісточки на нозі

Олег Лоскутов Олег Лоскутов Доктор медичних наук, проректор з клінічної роботи Дніпровського інституту медицини та громадського здоров'я, президент Української асоціації травматології, ортопедії та реабілітації.
Досвід роботи 20 років
link
Зв'язатися з лікарем

Халюс Вальгус – це захворювання, яке в народі іменується «шишкою» або «кісточкою, що стирчить» у великого пальця. У гострій формі hallux valgus викликає серйозні фізичні ускладнення і естетичний дискомфорт. Якщо медикаментозні і терапевтичні методики не приводять до бажаного результату, з’являється необхідність в хірургічному видаленні наросту на кістки.

У сучасній медицині є понад 200 видів операцій шишки на нозі біля великого пальця.

Більшість методик мають однаковий алгоритм операцій. Спочатку лікар робить надрізи м’яких тканин, забезпечуючи доступ до кістки. Потім видаляється кістковий наріст і починається вирівнювання пальця. Хірург перепилює першу кісточку плесна і повертає кістку в початкове положення. Потім палець фіксується спеціальними пристосуваннями. Надріз зашивається, і лікар накладає стерильну пов’язку.

В цілому сучасні технології в боротьбі з вальгус можна розділити на три види: малоінвазивні методи, реконструктивні операції, лазерне шліфування.

Малоінвазивна методика

Сучасні хірурги вважають за краще малотравматичні способи проведення операцій. Ця методика передбачає мінімальні розрізи м’яких тканин. Хірург робить проколи розміром до 4 мм і вводить спеціальні мікроінструменти. Хід операції контролюється за допомогою рентгена. Проводити операцію таким чином можна тільки при малому ступені розвитку захворювання.

Реконструкція переднього відділу стопи

При запущеній стадії вальгусной деформації застосовуються реконструктивні методики. Операція проводиться з використанням епідуральної анестезії, відкритим способом. Хірург робить розріз довжиною 3-4 см, виправляє вісь кістки, видаляє всі нарости і фіксує палець спеціальними пристосуваннями. Потім накладаються шви і стерильна пов’язка. Після операції такого виду потрібно тимчасово виключити фізичні навантаження. Реабілітаційний період триває довше, ніж при малоінвазивних операціях, однак усуваються більш серйозні проблеми.

Лазерна шліфовка

Сучасна методика, що передбачає роботу зі спеціальним апаратом. Кісткова тканина поступово, шар за шаром, видаляється лазером. Під впливом високої температури відбувається миттєве загоєння ранок і знезараження. Реабілітаційний період після такої процедури найкоротший: пацієнт може ходити вже на наступний день і виписатися через добу. При регулярному відвідуванні лікаря і виконанні його рекомендацій захворювання можна вважати переможеним.

Види анестезії при hallux valgus

Для видалення кісткового наросту на нозі використовується місцева анестезія. Лікар вводить анестетик в стопу в тому місці, де проходить нерв, що відповідає за чутливість. Під час операції пацієнт перебуває в свідомості, але не відчуває болю. Стопа німіє через 5-10 хвилин після введення розчину. Після завершення операції наркоз відходить протягом 30-60 хвилин.

За бажанням пацієнта або рекомендації лікаря може також застосовуватися загальна анестезія (спінальна, внутрішньовенна або ендотрахеальна). Вік не є протипоказанням до застосування наркозу. Використання анестетиків не рекомендується тільки в разі гнійних або запальних процесів в області проведення операції.

Реабілітація після операції

Повне відновлення після реконструкції переднього відділу стопи триває 4-6 місяців. Перша доба після операції пацієнт перебуває в стаціонарі, ходити забороняється. Можна тільки робити легку розминку пальців прооперованої ноги. Мінімум через 72 години лікар дозволяє встати і спертися на стопу з використанням ортеза, щоб зменшити навантаження. Пацієнта виписують приблизно через тиждень після процедури.

В будинку дозволяється ходити тільки за допомогою ортеза. Якщо спостерігається поліпшення, ходити самостійно можна вже через місяць. Щоб впоратися з частим наслідком операції – набряком нижніх кінцівок – лікар призначає спеціальні протинабрякові препарати і холодні компреси.

Для якнайшвидшого одужання важливо носити тільки ортопедичне взуття, відвідувати спеціальні курси масажу, електрофорезу. Рекомендується робити спеціальні вправи для розвитку стопи.

Видалення кісточки на нозі в Дніпрі

Якщо вас турбує випирає шишка на нозі, зверніться в клініку академіка Лоскутова. Спеціаліст проконсультує вас з усіх питань і призначить необхідні аналізи. При відсутності протипоказань лікар призначить операцію під керівництвом кваліфікованого хірурга.

Переваги нашої клініки:

 • доступна вартість операцій;
 • гарантії результату;
 • абсолютна конфіденційність;
 • хірурги з досвідом роботи більше 10 років;
 • сучасне обладнання.

Ціни послуг та інші подробиці можна дізнатися за контактним телефоном, вказаним на сайті. Запишіться на прийом прямо зараз – довірте своє здоров’я професіоналам!


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!