Послуги

Внутрісуглобні переломи

Олег Лоскутов Олег Лоскутов Доктор медичних наук, проректор з клінічної роботи Дніпровського інституту медицини та громадського здоров'я, президент Української асоціації травматології, ортопедії та реабілітації.
Досвід роботи 20 років
link
Зв'язатися з лікарем

Внутрішньосуглобові переломи – це небезпечний патологічний стан, при якому лінія розлому кістки розташовується прямо в порожнині суглоба. Лікування проводиться ендопротезування, терапевтичними методами, ЛФК. Найчастіше діагностується внутрішньосуглобової перелом плечового та колінного суглоба.

По ряду причин патологія виділяється серед поширених переломів кісткової системи. Особливістю захворювання виступає те, що в процес включається не тільки кістка, а й суглоб, що в свою чергу ускладнює подальше клінічне лікування. Небезпека ускладнень криється в тому, що з часом можуть виникати контрактури, які обмежують рухливість суглоба. Діагноз ставиться на підставі візуального огляду, МРТ та рентгенографії. Часто для лікування проводиться малоінвазивна операція.

Кость пошкоджується при подібному переломі всередині суглобової капсули. Травма вважається поєднаною і складною, вимагає уважного лікування з боку травматолога особливо у дітей, коли спостерігається променезап’ястковий суглобовий перелом. Виникати перелом може в області абсолютно будь-яких великих і дрібних суглобів. При подібних внутрішньосуглобових порушеннях страждають всі структури разом з цілісністю кістки. Також можлива поява гемартроза, при якому утворюється капсула з солідною гематомою всередині. Якщо говорити про види переломів, то найчастіше зустрічаються такі види травм, як:

 • Перелом ліктьового суглоба;
 • Перелом плечового суглоба;
 • Перелом колінного суглоба;
 • Чрезмишлункові переломи, травми голівки променя;
 • Перелом Монтеджа з труднощами при репозиції плечової головки.

Простіше лікуються переломи в області лучезапястного і плечового суглоба на відміну від травм колінного або гомілковостопного суглоба.

Причини появи патології

Причинами можуть виступати травми, прямі удари, падіння з висоти. Травми можуть бути як спортивними, так і побутовими. У всіх випадках травматологи відзначають комбіновані поєднані внутрішні пошкодження.

Часто виникають переломи плечових і ліктьових кісток з пошкодженням суглобової сумки у літніх людей. Це обумовлено віковими дегенеративними змінами в кістковій тканині.

Симптоми і діагностика захворювання

Симптоми при обстеженні пацієнта характерні. В першу чергу хворі скаржаться на різку болісну біль в області ураженої кінцівки. При цьому спостерігається рухливість уламків, особливо при переломі великогомілкової кістки.

Також кінцівку в області травми опухає, стає почервонілою і болючою на дотик. При серйозних великих переломах може спостерігатися виражений гемартроз. Клінічну картину погіршують відкриті переломи з кістковими уламками. Діагностика здійснюється завдяки використанню рентгенографії, МРТ, візуального огляду. За результатами обстеження призначається відповідне оперативне і медикаментозне лікування. При підозрі на наявність внутрішньосуглобових переломів огляд у рентгенолога повинен бути здійснений негайно.

Лікування хвороби

Практично завжди потрібна термінова госпіталізація. Травматолог повинен відновити цілісність суглоба, підібравши оптимальний термін фіксації. На початковому етапі також виконується внутрішньосуглобова пункція.

Після відновлення оптимального стану суглоба накладається гіпсова пов’язка або лангета. При важких переломах з кістковими осколками проводиться оперативне втручання. За допомогою оперативного втручання вдається відновити функціональність суглоба, уникнувши іммобілізаційний контрактур в подальшому. Методи лікування підбираються індивідуально з урахуванням стану пацієнта. Важливе значення має період реабілітації, під час якого хворим призначається масаж і ЛФК.

Наша клініка пропонує ефективне лікування будь-яких видів внутрішньосуглобових переломів. Даємо гарантію того, що ми зробимо все можливе для того, що ви знайшли здоров’я. Наш медичний центр – це сучасні методики лікування, діагностики і реабілітації захворювань опорно-рухової системи організму.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!