Послуги

Ушкодження Хілла-Сакса (Hill-Sachs)

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Ушкодження Хілла-Сакса (Hill-Sachs) є вдавленням задньої поверхні головки плечової кістки. Виникає лише при передньому вивиху у плечовому суглобі. Механізм такий, що западина лопатки має щільнішу структуру і гострий край, так що при вивиху продавлює плечову кістку і залишає дефект середньою глибиною близько 4мм.

На рентгені такі ушкодження погано видно і їх легко пропустити, тому для виключення Хілла-Сакса виконується МРТ плечового суглоба. Також високо інформативним методом є УЗД плечового суглоба, яке показує до 95% чутливості та ефективності в діагностиці.

Якщо дефект після Хілла-Сакса становить менше 20% від поверхні кістки і немає супутніх ушкоджень, то застосовують консервативну терапію. Після вправлення вивиху досить строгого носіння руки в пов’язці косинки протягом 6 тижнів і адекватної реабілітації після іммобілізації.

Ушкодження Хілла-Сакса (Hill-Sachs)

Якщо травма поєднана, пацієнт молодий і має бажання надалі дуже активно користуватися плечем, раціонально одразу виконати хірургічну реконструкцію пошкоджених структур.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!