Послуги

Синдром несправжніх суглобів

Олександр Лоскутов Олександр Лоскутов Академік НАМН України, доктор медичних наук, професор, завідуючий кафедри травматології та ортопедії
Досвід роботи 50 років
Зв'язатися з лікарем

Синдром несправжніх суглобів – це захворювання опорно-рухової системи організму, при якому спостерігаються певні порушення, пов’язані з безперервністю трубчастих кісток. Проблема криється в тому, що при цьому захворюванні спостерігається патологічна рухливість суглобів в невластивих місцях.

Симптоми несправжніх суглобів мають неясний характер. Захворювання може мати вроджену або набуту етіологію. Виявити псевдосуглоб можна при візуальному огляді і подальшої рентгенівської діагностики. Лікування несправжніх суглобів грунтується на методі кісткової пластики або використання способу остеосинтезу.

Види несправжніх суглобів

Існує певна класифікація помилкових суглобів, яка використовується в клінічній ортопедії. В першу чергу є придбані несправжні суглоби та вроджені, які класифікуються в 0,5% від загального числа клінічних випадків. За своєю етіології є такі види захворювання, як:

 • Нормотрофіческій, гіпертрофічні, атрофічні;
 • Придбані і вроджені;
 • Фіброзні, фіброзно-синовіальні.

Тактика оперативного і медикаментозного лікування грунтується на поточному аналізі патології опорно-рухового апарату. Особливо ретельно потрібно ставитися до лікування помилкового суглоба у дітей молодшого віку. Якщо звернути увагу на фото хворих, то можна помітити, що їхні кінцівки можуть патологічно згинатися в невластивих місцях.

Причини появи захворювання

Які причини помилкових суглобів? Часто хвороба виникає як одне з серйозних ускладнень, що виявляються після травми, коли порушений процес поступового зрощування кісткових відростків. Причини патології можуть мати також і вроджений характер.

Крім іншого ризик появи помилкових суглобів виникає при певних станах організму, до яких можна віднести порушення лімфооток, кровообігу, інфекціях, ендокринних захворюваннях. Якщо хвороба утворилася після травми, то тоді сполучною тканиною заповнюється місце між НЕ зрощених кісткових уламків, які в свою чергу покриваються кістковою тканиною. У патологічної щілини з’являється пустотіла капсула, яка зазвичай заповнюється компонентами синовіальної рідини.

Якщо говорити про природжений характер хвороби, то вона може виникати ще в період внутрішньоутробного розвитку, коли мати перенесла інфекційні захворювання або було організовано неповноцінне харчування.

Симптоми патології

Симптоми хвороби досить характерні. Як було сказано вище псевдосуглоб характеризується тим, що на місці перелому не виникає нормальної кісткової тканини. Там просто з’являється рухома хрящова тканина.

Відповідно хворі можуть помітити незвичну і нехарактерну рухливість, яка не може бути здійснена при фізіологічній нормі. При пальпації пацієнт не відчуває болю. Але больові відчуття можуть зростати при дедалі більшому навантаженні на суглоб. У маленьких дітей хвороба видна при спробі ходіння.

Лікування та діагностика помилкових суглобів

Діагностика включає в себе огляд, пальпацію ураженої області, МРТ, рентгенівський знімок, який дозволяє більш детально розглянути область, яка залишилася без кісткової тканини.

Травматологи призначають повний збір анамнезу, куди включається лабораторна та інструментальна діагностика. Рентгенографія зазвичай виконується в бічній і прямій проекції. При складних випадках робиться коса проекція за допомогою рентгенівського знімка.

При лікуванні помилкового суглоба консервативна терапія практично не ефективна. Завдання травматолога криється в тому, щоб зробити правильну кісткову пластику. Може застосовуватися апарат Ілізарова, за допомогою якого виконується дистракційно-компресійний остеосинтез. При важких випадках робиться операція кісткової пластики або резекція кісткових елементів. В якості додаткового лікування може призначатися медикаментозна терапія і фізіотерапія.

Наш медичний центр надає ефективне лікування будь-яких захворювань опорно-рухової системи людини. Клініка проводить терапевтичне та оперативне лікування несправжніх суглобів будь-якої складності. Переваги клініки криються в тому, що у нас працюють кваліфіковані лікарі, які знаходять індивідуальний підхід до кожного пацієнта.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!