Послуги

Спондилолистез: лікування в Дніпрі

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Захворювання хребта, яке характеризується зміщенням одного хребця щодо іншого (див.рис. Нижче) .. Це може статися в разі якщо порушений баланс м’язів і зв’язок між двома сусідніми хребцями. У деяких людей це не викликає ніяких симптомів взагалі. Інші можуть мати біль у спині і ногах, яка варіюється від легкої до важкої.

Типи сподилолістезі

Дегенеративний спондилолістез

З віком загальний знос призводить до змін в хребті. Міжхребетні диски починають висихати і слабшати. Вони втрачають висоту, стають жорсткими і починають випинатися.

Захворювання хребта

Дегенеративний спондилолістез

У міру розвитку артриту він послаблює суглоби і зв’язки, які утримують ваші хребці в правильному положенні. Виникає зісковзування хребця, що може звузити хребетний канал і чинити тиск на спинний мозок. Це звуження хребетного каналу називається спінальним стенозом і є поширеною проблемою у пацієнтів.

Жінки частіше, ніж чоловіки, мають DS, і це частіше зустрічається у пацієнтів старше 50 років. Більш висока захворюваність відзначається в афро-американської популяції.

Захворювання хребта

На цій рентгенограмі, взятої збоку, хребці в нижній частині спини вислизнули з-за дегенеративного спондилолістезу.

Близько 4% до 6% населення США мають спонділоліз і спондилолістез. Більшість з цих людей живуть з цим захворюванням протягом багатьох років без будь-яких болів або інших симптомів.

Симптоми дегенеративного спондилолістезу

Пацієнти з DS часто відвідують кабінет лікаря після того, як зсув початок чинити тиск на спинномозкові нерви. Хоча лікар може виявити артрит в хребті, симптоми DS зазвичай збігаються з симптомами стенозу хребта. Наприклад, у пацієнтів з DS часто розвиваються болі в ногах і / або в попереку. Найбільш поширені симптоми в ногах включають почуття слабкою слабкості, пов’язане з тривалим стоянням або ходьбою.

Симптоми ніг можуть супроводжуватися онімінням, поколюванням і / або болем, на яку часто впливає постава. Нахил вперед або сидячи часто полегшує симптоми, тому що це відкриває простір в хребетному каналі. Стоячи або ходьба часто підсилює симптоми.

Симптоми

Більшість пацієнтів з спонділолітіческім спондилолистезом не відчувають болю і часто дивуються, коли дізнаються, що мають прослизання, коли бачать його на рентгенівських знімках. Як правило, вони відвідують лікаря з болями в попереку, пов’язаних з діяльністю. Біль у спині іноді супроводжується болями в ногах.

Діагностичні тести

Аналізи, які можуть допомогти вашому лікареві підтвердити ваш діагноз, включають:

 • Рентген обстеження. Ці тести візуалізують кістки і покажуть, змістився вперед поперековий хребець. Рентген показує зміни старіння, такі як втрата висоти диска або шпори.
 • Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Це дослідження може створити кращі зображення м’яких тканин, таких як м’язи, диски, нерви і спинний мозок. Це може показати більше деталей прослизання і затиснений чи будь-якої з нервів.
 • Комп’ютерна томографія (КТ). Ці скани більш докладні, ніж рентгенівські знімки, і можуть створювати зображення поперечного перерізу вашого хребта.

Лікування

Нехірургічне лікування

Фізіотерапія та фізичні вправи. Спеціальні вправи можуть зміцнити і розтягнути м’язи нижньої частини спини і живота.

Медикаментозне лікування.

Стероїдні ін’єкції. Однак не рекомендується отримувати їх більше трьох разів на рік. Ці ін’єкції, більш імовірно, зменшать біль і оніміння, але не слабкість ніг.

Хірургічне лікування

Операція з приводу дегенеративного спондилолістезу, проводитися принаймні не раніше 3-6 місяців неефективного безоперационного лікування.

Приймаючи рішення про операцію, ваш лікар також бере до уваги ступінь артриту в хребті, а також наявність надмірних рухів у хребті.

Пацієнти, які є кандидатами на операцію, часто не можуть ходити або стояти і мають погану якість життя через біль і слабкості.

Якщо прослизання погіршується або у пацієнта прогресують неврологічні симптоми, такі як слабкість, оніміння або падіння, і / або симптоми синдрому кінського хвоста, може допомогти операція.

Хірургічні процедури. Операція при спонділолітіческом сподилолістезі включає зняття тиску з нервів і тим самим позбавлення від болю.

Зняття тиску включає в себе відкриття хребетного каналу. Ця процедура називається Ламінектомій.

Спондилодез – це, по суті, «зварювальний» процес. Основна ідея полягає в тому, щоб з’єднати хворобливі хребці так, щоб вони зажили в єдину тверду кістку.

Захворювання хребта

При зрощенні хребта гвинти часто використовуються для стабілізації хребта.

Хірургічне відновлення. Процес синтезу займає час. Може пройти кілька місяців, перш ніж кістка стане твердою, хоча ваш рівень комфорту часто поліпшується набагато швидше.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!