Послуги

Розрив суглобової губи

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Плечовий суглоб має високу рухливість, завдяки своїй будові. Суглобова западина лопатки практично плоска, а розміри головки плечового суглоба значно перевершують у розмірах діаметр лопатки. Таким чином, плечовий суглоб можна уявити, як велике яблуко на чайному блюдце.

Головка плеча утримується на місці за рахунок м’язів та сухожиль, а суглобова западина лопатки облямована м’яким «бортиком». Цей бортик і називається суглобовою губою. Губа компенсує невідповідність суглобових поверхонь та забезпечує центрування та утримання головки на місці. Т.о. губа є найважливішою анатомічною структурою, що забезпечує механічну стабільність плечелопаткового суглоба.

Губа складається із трьох відділів – передній, верхній, задній. Відповідно, і пошкодження можуть виникати в різних відділах.

Розрив суглобової губи

Ушкодження переднього відділу найчастіші. Це зумовлено анатомією суглоба. Передній відділ завжди ушкоджується при вивиху. Ушкодження заднього відділу. Пошкодження переднього та заднього відділів зазвичай пов’язані з високоенергетичною травмою під час падіння чи зіткнення. Пошкодження верхньої губи зветься SLAP і означає абревіатуру – Superior Labrum Anerior to Posterior. Виникає у пацієнтів, які займаються кидковими, кидальними, ігровими видами спорту. Може виникати і на тлі дегенеративно-дистрофічних змін губи під час простих рухів – наприклад, потягнувшись із переднього сидіння автомобіля на заднє за сумкою.

Як і у разі інших травм плеча спочатку призначається іммобілізація 2-4 тижні і консервативне лікування тривалістю до 3-х місяців. Таке як внутрішньосуглобові ін’єкції аутоплазми, кінезіотейпінгу, носіння брейсів і т.д. Якщо після консервативного лікування залишається біль або наростає нестабільність, то показано артроскопічне відновлення губи з використанням різних фіксуючих імплантів та технік.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!