Послуги

Розрив обертальної манжети плечового суглоба

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Розрив обертальної манжети плечового суглоба – це складна травма, яка вимагає грамотного лікування. Травми ротаторної манжети плеча характерні більше для спортсменів і людей похилого віку. Якщо звернути увагу на пацієнтів, то можна помітити припухлість і деформовану область після отримання травми.

Відсутність грамотного лікування розриву обертальної манжети плечового суглоба може привести до постійної хворобливості, обмеженості і тугорухливості суглоба. При цьому є повний і частковий розрив обертальної манжети плеча.

Причини появи захворювання

Утворюється розрив ротаторної манжети через травматичних чинників. Травма сама по собі буває гострою або хронічною. У 30% клінічних випадках діагностується гостра травма, яку можна отримати при падінні або різкому піднятті важких предметів.

В інших 70 відсотках випадків розрив манжети трапляється через поступове дегенеративне пошкодження суглоба. Згодом тканина плечового суглоба стає менш рухомию і еластичною, і часто люди похилого віку після 60 років страждають від надривів навіть при відносно невеликих фізичних навантаженнях.

Крім іншого швидкого зносу волокнистих структур суглоба сприяють такі чинники, як активне заняття спортом, коли застосовуються високі фізичні навантаження. Вважається, що подібний патологічний стан характерний для тих, хто займається важкою атлетикою.

Діагностика і симптоми захворювання

Основним симптомом виступає різка неприємна біль, яка концентрується в області плечового суглоба пацієнта. Хворобливі відчуття можуть посилюватися при рухах. Також біль може віддавати в шию, кисть, передпліччя.

При відведенні руки на 120 градусів пацієнти скаржаться на посилення неприємних відчуттів в області плеча. Плечовий суглоб стає слабким, є оніміння в кінцівках, яке не проходить з часом.

Якщо немає оптимального лікування, то тоді хворі можуть зіткнутися з анкілозом і обмеженням рухів в ураженому суглобі. Рухи також супроводжуються характерним хрускотом або клацанням. Діагностика розриву обертальної манжети полягає в використанні інструментальних і лабораторних методів обстеження організму.

Лікар після первинного огляду пацієнта обов’язково призначає рентгенологічне дослідження, яке допомагає виявити ознаки розриву або надриву сухожилля разом з характерними ущільненнями хрящової тканини. Для правильної візуалізації ураженої області застосовується додатково МРТ та УЗД. Ці способи дозволяють візуалізувати пошкодження кісток, м’язів, сухожиль і суглобів.

Лікування захворювання

Операція при розриві обертальної манжети плечового суглоба призначається тільки в найважчих випадках. Зазвичай застосовується терапія, яка включає в себе використання спазмолітиків, хондропротекторів, знеболюючих препаратів, блокади нервових сплетінь плечового суглоба.

Обов’язково робиться іммобілізація плечового суглоба з обмеженням рухливості. Для цих цілей застосовується спеціальний ортопедичний ортез. Високу ефективність надають різноманітні фізіотерапевтичні процедури, ЛФК, масаж, міостимуляція, електрофорез.

Наш медичний центр пропонує ефективне лікування розриву обертальної манжети плечового суглоба. Клініка володіє всім необхідним обладнанням для проведення діагностики і лікувальних процедур. Переваги клініки полягають в тому, що ми знаходимо індивідуальний підхід і гарантуємо те, що з вами працюють професійні лікарі вищих категорій.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!