Послуги

Розрив хрестоподібної зв’язки

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Пошкодження колінного суглоба, займають другу позицію в структурі спортивних травм (на першому місці – травми голеностопа). Найбільш поширений тип пошкоджень цього суглоба – розрив хрестоподібної зв’язки, що виникає в 50% випадків.

Причини розриву зв’язок колінного суглоба

Руйнування зв’язкового апарату коліна, відзначається при порушенні біомеханізма рухів в суглобі, коли відбувається “скручування” коліна при жорсткій фіксації стопи і гомілки. Цей механізм пошкодження, відбувається при заняттях футболом, регбі, баскетболом. При цьому, зовнішній фактор, що ушкоджує (удар) відсутній.

Пошкодження і розриви передньої хрестоподібної зв’язки, формуються також при бічному ударі по коліну або при ударі по задній області гомілки, в напівзігнутому положенні ноги. Подібні ситуації часто виникають під час занять карате та іншими єдиноборствами.

У побуті хрестоподібні зв’язки розриваються при подворачіваніе ноги, при стрибках, під час аварій. Також до розривів хрестоподібних зв’язок, відноситься дисплазія тазостегнових суглобів у підлітків.

Симптоми розриву хрестоподібних зв’язок

До патогномонічним (специфічним) симптомами відносяться:

  • раптовий біль в коліні, що виникла після невдалого руху або удару по нозі;
  • посилення больового симптому протягом декількох годин;
  • набряк коліна;
  • хрускіт в суглобі при русі;
  • аномальна рухливість суглоба.

Особливий клінічний ознака, поперечного розриву хрестоподібної зв’язки – симптом “висувного ящика”. Виявляється він, патологічної рухливістю гомілки в передньо-задньому напрямку: при порушенні цілісності передньої хрестоподібної зв’язки гомілки в колінному суглобі ” висувається ” вперед, а при розриві задньої – ” вдвигается ” назад.

Важливо! У половині випадків травма зв’язок, супроводжується пошкодженням менісків. Звернення в клініку MedinUa гарантує своєчасність і точність діагностики всіх видів патології колінного суглоба.

Діагностика

Для визначення попереднього діагнозу, фахівцям нашої клініки, досить клінічного огляду та згадки про травму в анамнезі. Підтвердити розрив зв’язок допомагають УЗД суглоба і МРТ. Найбільш інформативне дослідження – діагностична артроскопія суглоба, в ході якої точно визначається обсяг пошкодження.

Перевага нашої клініки – всі необхідні обстеження, пацієнти проходять в нашому медичному центрі, не витрачаючи свій час на пошук іншого діагностичного центру.

Наслідки

Несвоєчасне лікування хрестоподібної зв’язки або відмова від нього, чреваті неприємними наслідками. Неповноцінне робота зв’язки, супроводжується вторинними травмами інших структур – суглобових поверхонь і менісків. Завжди страждає якість життя пацієнтів, а у спортсменів розрив колінних зв’язок, може поставити крапку у спортивній кар’єрі.

У медичному центрі MedinUa, виявляється повний спектр лікувально-діагностичних маніпуляцій при травмах коліна, що дозволяє проводити високотехнологічне лікування і попереджати будь-які неприємні наслідки.

Методи лікування

Консервативна терапія розриву передньої хрестоподібної зв’язки, повинна проводиться тільки на початковому етапі лікування – до потрапляння пацієнта в клініку. В якості лікувальної заходи, передбачається фіксація колінного суглоба, з метою обмеження його рухливості. При неможливості проведення операції, через абсолютних протипоказань рекомендується:

  • тривале носіння фіксуючого бандажа (пов’язки);
  • обмеження навантаження на суглоб;
  • використання милиць;
  • фізіотерапевтичні вплив.

Ефективність консервативної терапії, досить низька – у багатьох пацієнтів через кілька років, після консервативної терапії, формується артроз суглоба.

Єдиний, надійний спосіб попередити дисфункцію колінного апарату, при розриві хрестоподібних зв’язок – операція. У клініці MedinUa, даний тип хірургічного втручання, здійснюється з використанням ендоскопічної техніки. На даний момент, саме ендоскопічна операція, вважається міжнародним стандартом лікування розривів внутрішньосуглобових зв’язок.

Фахівці нашої клініки, мають багаторічний досвід проведення реконструкції зв’язкового апарату колінного суглоба. Для більш повноцінного відновлення цілісності зв’язок, застосовуються аутотрансплантат – ” рідні ” сухожилля пацієнта, якими замінюють розірвані зв’язки.

Артроскопія в MedinUa – що потрібно знати пацієнтам

Рішення про операцію приймає лікар-ортопед, на підставі клінічних даних і результатів інструментальних методів обстеження. До нас, пацієнт може прийти прямо “з вулиці” – в нашій клініці, він отримає кваліфіковану консультацію лікаря травматолога-ортопеда і здасть всі необхідні аналізи.

В ході консультації, пацієнту роз’яснюються всі особливості проведення втручання, перспективи відновлення, особливо післяопераційної реабілітації.

У лікувальній практиці ми дотримуємося європейських протоколах хірургії, що дозволяє мінімізувати кількість ускладнень і досягти чудових результатів, в лікуванні травм колінного суглоба. У клініці працюють лікарі-анестезіологи – все інвазивні процедури проводяться з знеболенням.

Коротко про операцію:

  • Тривалість лікувальної артроскопії – 1-2 години.
  • Для знеболення використовується епідуральна анестезія.
  • Термін госпіталізації – не більше 2-х днів.
  • Через 2 тижні пацієнт може вільно ходити, а через 6 місяців – займатися спортом.

Ми націлені на надання максимально якісних медичних послуг. Для реалізації цього завдання наші лікарі, регулярно вдосконалюють свої навички, в тому числі і в провідних європейських центрах.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

    Дякую
    за Вашу заявку!

    Розкажіть,
    що Вас турбує, та наш
    спеціаліст з Вами зв'яжеться




      Дякую
      за Вашу заявку!

      Розкажіть,
      що Вас турбує, та наш
      спеціаліст з Вами зв'яжеться




      Dentin Робимо ще й зуби!