Послуги

Радикуліт

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Радикуліт – це захворювання, при якому уражаються корінці спинного мозку. Радикуліт викликає больові, вегетативні і моторні порушення організму. При радикуліті людина відчуває інтенсивний біль, яка заважає нормальній життєдіяльності. Існують наступні види патології, які відрізняються по локалізації, характеру течії, формі:

 • верхній шийний радикуліт;
 • шийно-плечовий радикуліт;
 • шийно-грудний радикуліт;
 • грудний радикуліт;
 • поперековий радикуліт;
 • попереково-крижовий радикуліт.

У свою чергу захворювання може протікати хронічно або гостро. При гострому або при хронічному протягом біль супроводжує пацієнта з моменту виникнення патології. Якщо звернути увагу на фото хворих на радикуліт, то можна помітити, що людина приймає неприродну позу, намагаючись мінімізувати біль. Як лікувати радикуліт? Розповімо про це більше докладно.

Причини і симптоми захворювання

Причиною виникнення хвороби служить поразка корінців спинного мозку. Основними етіологічними факторами, що сприяють появі радикуліту служить наявність в анамнезі деформуючого спондильозу, сакралізації, аномалій розвитку хребетного стовпа, остеохондроз.

Провокувати синдром можуть інфекційні хвороби, такі як туберкульоз, грип, менінгіт, сифіліс, кліщовий енцефаліт. Основною ознакою радикулопатии виступає біль, яка з’являється при рухах. Також хворі можуть відзначати слабкість, втома, підвищену температуру. На підставі цього симптому ревматолог може поставити попередній діагноз.

Лікувати радикуліт треба у лікаря, так як запущена форма захворювання може загрожувати тотальним ураженням корінців спинного мозку або ж поразкою вен і артерій, що в свою чергу може привести до таких наслідків, як інфаркт спинного мозку і подальша інвалідність.

Радикулит

Діагностика захворювання

При діагностиці застосовуються лабораторні та інструментальні методи обстеження організму пацієнта. Призначається комплексне рентгенологічне дослідження хребта, яке покаже стан кісткової і хрящової тканини.

Також використовується спондилограма, завдяки якій можна дізнатися, чи є в хребті певні дегенеративні процеси. Додатково призначається загальний і біохімічний аналіз крові, проводиться КТ і МРТ хребетного стовпа.

Лікування хвороби

Методи лікування комплексні. Це протизапальна терапія, вправи, фізіотерапія, застосування блокад, анальгетиків, лікувальний масаж. Оперативне втручання призначається зазвичай в крайніх запущених випадках, наприклад, при наявності в анамнезі паралізуючого ішіасу. Для попередження радикуліту оптимально проводити лікувальну фізкультуру, масажі, санаторно-курортне лікування.

Наш медичний центр надає лікування будь-яких захворювань опорно-рухового апарату. Клініка володіє всім необхідним обладнанням для діагностики захворювання. Переваги клініки полягають в тому, що ми використовуємо інноваційні методи діагностики, лікування, реабілітації захворювань опорно-рухового апарату.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!