Послуги

Поворот стопи всередину при ходьбі або «Intoeing»

Олег Лоскутов Олег Лоскутов Доктор медичних наук, проректор з клінічної роботи Дніпровського інституту медицини та громадського здоров'я, президент Української асоціації травматології, ортопедії та реабілітації.
Досвід роботи 20 років
link
Зв'язатися з лікарем

Термін «Intoeing» описує ситуацію, коли дитина при ходьбі або бігу починає вивертати пальці стопи або всю стопу всередину.

Найчастіше проблема виникає тоді, коли пацієнт починає самостійно пересуватися, і батьки починають помічати, що пальці і стопа загортаються всередину.

Причини, які призводять до даної проблеми:

 • Аддукция (приведення) переднього відділу стопи
 • Торсия великогомілкової кістки (гомілка повернена всередину)
 • Антеверсія стегнової кістки (стегно повернуто всередину)

У дітей у віці до 8 років проблема вирішується самостійно без використання ортезів, Брейс, ортопедичного взуття, хірургічного лікування. «Intoeing» не викликає болю, не призводить до артриту і інших ускладнень. Якщо при такій ситуації дитина починає скаржитися на біль, слабкість і набряклість стоп необхідний огляд ортопеда.

Причини

Причини, які призводять до «Intoeing» такі як аддукция (приведення) плеснової кістки, торсия великогомілкової кістки (гомілка повернена всередину), антеверсія стегнової кістки (стегно повернуто всередину) виникають як самостійно, так і в поєднанні з іншими ортопедичними проблемами. «Intoeing» може передаватися у спадок або виникати під час росту дитини. Тому це неможливо запобігти.

Поворот стопы вовнутрь при ходьбе или «Intoeing»

Приведення переднього відділу стопи

Приведення переднього відділу стопи – це стан, коли стопа дитини повертається всередину разом з пальцями. У деяких випадках стопа еластична і рухома, проте зустрічаються і ситуації при яких стопа і руху в ній залишаються жорсткими і тугоподвижность. У важких випадках приведення переднього відділу стопи частково нагадує клишоногість.

Приведення переднього відділу стопи зазвичай проходить в перші 4 – 6 місяців життя дитини. Пацієнти у віці від 6 до 9 місяців, з Тугоподвижность стопою лікуються за допомогою ортезів або спеціалізованої взуття. Результати при такому лікуванні дуже хороші. Оперативне втручання необхідно вкрай рідко.

Торсия великогомілкової кістки (гомілка повернена всередину)

Торсия великогомілкової кістки відбувається коли гомілка повертається всередину. Це відбувається до народження (нижні кінцівки внутрішньоутробно крутяться, щоб поміститися в замкнутому просторі). Після появи дитини нижні кінцівки повинні вирівнюватися, якщо ж це не відбувається, тоді залишається торсия великогомілкової кістки.

Коли дитина починає ходити, стопа повертається всередину, тому що грубо кажучи великогомілкова кістка повертає стопу з – за свого ж викривлення. Але, чим вище стає дитина тим більше вирівнюється гомілку.

Зазвичай гомілку стає рівною без додаткових методів лікування ще в дошкільному віці. Консервативні методи лікування неефективні. Якщо ж деформація не зникає і стан дитини погіршується, тоді з 8 років можна проводити оперативне втручання.

Антеверсія стегнової кістки (стегно повернуто всередину)

Антеверсія стегнової кістки – виникає при ситуації, коли стегнова кістка дитини повертається досередини. Стає видимим у пацієнтів у віці – 6 років. При ходьбі у дитини коліна теж повернені всередину, і часто діти з такою установкою стегна сидять у вигляді букви W, з стирчать назовні колінами.

Антеверсія коригується практично завжди в міру дорослішання дитини. Додаткові ортопедичні приналежності (взуття, ортези) неефективні в такій ситуації. Якщо дитина старше 9 років починає скаржитися на біль, порушення ходи і погіршення якості життя, проводять оперативне втручання – вирівнювання стегнової кістки.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!