Послуги

Плоскостопість

Олег Лоскутов Олег Лоскутов Доктор медичних наук, проректор з клінічної роботи Дніпровського інституту медицини та громадського здоров'я, президент Української асоціації травматології, ортопедії та реабілітації.
Досвід роботи 20 років
link
Зв'язатися з лікарем

Плоскостопість – це вид деформації, яка характеризується опущенням зводу стопи. У ранній стадії захворювання не викликає дискомфорт, але в занедбаному стані викликає серйозні відхилення. Плоскостопість може привести до артриту, артрозу, викривленням хребта. Якщо медикаментозне лікування або терапія не призводять до бажаного результату, слід звернутися до хірурга.

Причини і симптоми плоскостопості

Захворювання розвивається поступово, часто непомітно для людини. Першими ознаками розвитку плоскостопості є дискомфорт в ступнях під час ходьби. Ноги швидше втомлюються, під кінець дня відчувається втома, з’являється набряклість. Втома в ступнях проходить тільки після масажу або тривалого відпочинку.

Плоскостопість у дорослих і дітей можна розпізнати по взуттю: воно швидше зношується, особливо всередині. Доводиться купувати взуття більшого розміру, так як нога поступово збільшується. Також захворювання легко визначити по відбитку стопи – на аркуші повинно відбитися менше половини ширини ступні.

Захворювання може бути вродженим або набутим. В цілому виділяють основні причини розвитку плоскостопості у дітей і дорослих:

 • регулярне надмірне навантаження на ноги;
 • спадковість;
 • зайва вага;
 • постійне носіння незручного взуття (в тому числі на підборах);
 • наявність таких захворювань, як рахіт, поліомієліт або цукровий діабет;
 • вагітність.

Найбільше розвитку плоскостопості схильні чоловіки і жінки, які багато і часто стоять. До групи ризику також входять люди похилого віку, так як з віком зв’язки слабшають.

Чим небезпечна плоскостопість? Страшно скоріше не саме захворювання, а його симптоми і наслідки. Плоскостопість викликає порушення роботи всього опорно-рухового апарату, тому так важливо вчасно звернутися до лікаря.

Оперативне лікування плоскостопості в клініці MedinUa

Як лікувати плоскостопість? Все залежить від ступеня захворювання. На пізніх етапах застосовуються оперативні методики втручання. Операція при плоскостопості покликана усунути запалення, повернути кісткову структуру в нормальний стан, прибрати нарости. Також хірургічним шляхом можливо збільшити м’язову структуру, щоб відновити зведення стопи.

Переваги нашої клініки:

 • комфортні умови перебування;
 • відділення реабілітації;
 • наявність власної лабораторії;
 • професійні хірурги;
 • сучасне обладнання для постановки діагнозу і лікування.

Якщо ви виявили симптоми плоскостопості – не втрачайте часу. Зверніться до професіоналів, щоб вирішити цю проблему на ранній стадії!


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!