Послуги

Переломи передпліччя у дорослих: лікування в Дніпрі

Олександр Лоскутов Олександр Лоскутов Академік НАМН України за спеціальністю "травматологія та ортопедія", доктор медичних наук, професор
Досвід роботи більше 50 років
Зв'язатися з лікарем

Ваше передпліччя складається з двох кісток, радіусу і ліктьової кістки. У більшості випадків переломів ламаються обидві кістки.

Переломи передпліччя у дорослих

Анатомія

Якщо ви тримаєте руки з боків долонями вгору, то ліктьова кістка – це кістка, найближча до вашого тіла, а радіус – до великого пальця. У ліктя більше ліктя – він утворює «точку» ліктя, а у зап’ястя радіус більше.

Опис

Кістки передпліччя можуть зламатися декількома способами. Кость може злегка розтріскуватися або розбитися на безліч частин. Зламані шматочки кістки можуть вирівнятися по прямій або можуть бути зовсім не до місця.

Через сильну сили, необхідної для руйнування радіусу або ліктьової кістки в середині кістки, дорослі частіше ламають обидві кістки під час травми передпліччя. Коли зламана тільки одна кістка в передпліччя, це зазвичай ліктьова кістка – зазвичай в результаті прямого удару по зовнішній стороні руки, коли ви підняли її з метою самозахисту.

Причина

Найбільш поширені причини переломів передпліччя включають в себе:

  • Прямий удар
  • Падіння на витягнуту руку, часто під час занять спортом або з висоти
  • Авто / мото аварії

Симптоми

Зламане передпліччя зазвичай викликає негайну біль. Оскільки зазвичай зачіпаються обидві кістки, переломи передпліччя часто викликають явну деформацію – передпліччя може здаватися зігнутим і коротша за іншу руки. Швидше за все, вам знадобиться підтримати пошкоджену руку іншою рукою.

Додаткові симптоми включають в себе:

  • Припухлість
  • Гематома (не так часто, як у інших кісток)
  • Неможливість повернути руку
  • Оніміння або слабкість в пальцях або зап’ясті (рідко)

Обстеження і історія хвороби

Важливо, щоб ваш лікар знав обставини вашої травми. Наприклад, якщо ви впали зі сходів, як далеко ви впали? Для вашого доктора також важливо знати, перенесли ви які-небудь інші травми і чи є у вас які-небудь інші медичні проблеми, такі як діабет. Ваш лікар також повинен знати, чи приймаєте ви будь-які ліки.

Рентген обстеження

МРТ і КТ потрібні дуже рідко, що пов’язано зі специфікою місця перелому!

Лікування

Дуже рідко коли можна обійтися звичайною гіпсової або пластикової пов’язкою!

Але, в більшості випадків необхідно робити операцію і відновлювати довжину і вісь обох зламаних кісток.

Для цього використовуються спеціальні пластини які дозволяють (при правильно зробленої операції) відновити повністю і без наслідків зламану руку.

Переломи передпліччя у дорослих
Переломи передпліччя у дорослих

Лікар швидкої допомоги може застосувати шину, щоб захистити вашу руку від подальшого пошкодження або травмування вже зламаної руки.

Додаткове негайне лікування буде включати в себе застосування льоду для зменшення набряків і надання вам знеболюючого.

Нехірургічне лікування

Якщо зламана тільки одна кістка і вона знаходиться не на своєму місці, можна лікувати її гіпсом. Ваш лікар буде уважно стежити за загоєнням перелому, і ви зобов’язані часто повертатися в клініку для контролю на рентгенівських знімках місця вашого перелому. Якщо перелом зміщується в потрібному положенні, вам може знадобитися операція (остеосинтез), щоб зібрати кістки разом.

Хірургічне лікування

Коли обидві кістки передпліччя зламані або кістки проколоті (відкритий перелом), зазвичай потрібне хірургічне втручання.

Через підвищений ризик інфікування відкриті переломи зазвичай призначаються на операцію негайно. Пацієнтам зазвичай дають антибіотики (внутрішньовенно). Під час операції порізи від травми будуть ретельно очищені. Зламані кістки зазвичай фіксуються під час цієї ж операції.

Якщо шкіра навколо вашого перелому руки не пошкоджений, ваш лікар може порекомендувати почекати, поки пухлина (набряк) зменшиться перед операцією. Якщо тримати руку піднятою і піднятою протягом декількох днів, це зменшить набряк. Це також дає шкірі, яка була розтягнута, шанс на відновлення.

Відкрита редукція і внутрішня фіксація пластинами і гвинтами. Це найбільш поширений тип хірургічного лікування переломів передпліччя. Під час цього типу процедур кісткові фрагменти спочатку переміщуються (зменшуються) в їх нормальне положення. Вони скріплюються спеціальними гвинтами і металевими пластинами, прикріпленими до зовнішньої поверхні кістки.

Хірургічне лікування

Зламані кістки передпліччя утримуються на місці пластинами і гвинтами, поки вони заживають.

Зовнішня фіксація. Якщо шкіра і кістка сильно пошкоджені, використання пластин і гвинтів і великі розрізи можуть призвести до подальшого пошкодження шкіри. Це може привести до зараження. В цьому випадку ви можете лікуватися за допомогою зовнішнього фіксатора (типовий апарат Іллізарова).

Ускладнення

Ускладнення від переломів передпліччя

Переломи передпліччя можуть викликати подальші травми і ускладнення.

  • Кінці зламаних кісток часто гострі і можуть порізати або розірвати навколишні кровоносні судини або нерви.
  • Надмірне кровотеча і набряк відразу після травми можуть призвести до гострого синдрому здавлення навколишніх тканин, станом, при якому набряк припиняє кровопостачання руки і передпліччя. Зазвичай це відбувається протягом 24-48 годин після травми і викликає сильний біль при русі пальців. Синдром відсіку може призвести до втрати чутливості і функції, і вимагає невідкладної хірургії, як тільки він буде діагностований.
  • Відкриті переломи піддають кістка зовнішньому середовищі. Навіть при хорошій хірургічної очищення кістки і м’язів кістка може заразитися. Інфекція кісток важко піддається лікуванню і часто вимагає багаторазових операцій і тривалих антибіотиків.

Ускладнення при хірургії

Є ризики, пов’язані з усією хірургією. Якщо ваш лікар рекомендує операцію, він або вона вважає, що можливі переваги операції переважують ризики.

  • Інфекційне захворювання. Існує ризик зараження будь хірургією, будь то перелом передпліччя або інша мета.
  • Пошкодження нервів і кровоносних судин. Існує невеликий ризик пошкодження нервів і кровоносних судин навколо передпліччя. Хоча деяке тимчасове оніміння зустрічається відразу після травми, якщо ви відчуваєте постійне оніміння або поколювання в пальцях, зверніться до лікаря.
  • Синостоз. Іншим рідкісним ускладненням є зрощення двох кісток передпліччя один з одним. Це може зменшити обертання кісток і порушити нормальний рух.
  • Чи не зрощення. Операція не гарантує загоєння перелому. Тріщина може розвалитися, або гвинти, пластини або стрижні можуть зрушити або зламатися. Це може статися з різних причин, в тому числі:
    • Пацієнт не виконує вказівок після операції.
    • У пацієнта є інші проблеми зі здоров’ям, які уповільнюють загоєння. Деякі захворювання, такі як діабет, гояться повільно. Куріння або використання інших тютюнових виробів також уповільнює загоєння.
    • Якщо перелом був пов’язаний з порізом на шкірі (відкритий перелом), загоєння часто відбувається повільніше.
    • Інфекції також можуть уповільнити або запобігти загоєння.

Якщо перелом не загоюється, може знадобитися додаткова операція.

Відновлення

Кістки мають чудову здатність до загоєнню. Для повного загоєння кісток передпліччя зазвичай потрібно від 3 до 6 місяців. Однак чим серйозніше травма, тим довше може бути одужання.

Реабілітація

Нехірургічне лікування. Реабілітація зазвичай починається через кілька тижнів після того, як рука залишається нерухомою за допомогою гіпсової пов’язки. У багатьох випадках фізіотерапевт допоможе з реабілітацією, починаючи з м’яких вправ для збільшення діапазону рухів і поступово додаючи вправи для зміцнення руки.

Хірургічне лікування. Залежно від складності перелому і стабільності відновлення може знадобитися гіпс або жорсткий бандаж протягом 2-6 тижнів після операції. Вправи на рух передпліччя, ліктя і зап’ястя зазвичай починаються незабаром після операції (3-5 днів) прямо в клініці. Це раннє рух важливо для запобігання жорсткості. Ваш лікар може також призначити візити до фізіотерапевта або фахівця з трудотерапії, в залежності від того, як довго ваша рука була обездвижена.

Результат

Часто спостерігається деяка скутість після загоєння, але це зазвичай не впливає на загальну функцію вашої руки.

Якщо у вас була операція, пластини і гвинти зазвичай залишаються на місці назавжди. Якщо ви плануєте видалення, ця друга операція зазвичай не призначається до тих пір, поки ваші кістки не повністю зміцняться (через 1 рік після початкової операції).


Акція. Мінус 10-20 відсотків для пацієнтів, які постраждали у наслідок бойових дій та їх родичів

Записатися на консультацію

    Дякую
    за Вашу заявку!

    Розкажіть,
    що Вас турбує, та наш
    спеціаліст з Вами зв'яжеться




      Дякую
      за Вашу заявку!

      Розкажіть,
      що Вас турбує, та наш
      спеціаліст з Вами зв'яжеться





      Оберіть фахівця

      • Оберіть фахівця

      • Олександр Лоскутов (Травми, ортопедія, ортопедична онкологія та інше)

      • Олег Лоскутов (Ортопедія, ендопротезування кульшового, колінного, лікування стопи, дитяча ортопедія, лікування болю у суглобах )

      • Віктор Безпалий(Ортопед-травматолог, гострі травми, лікування ортрозу безоперативним авторським методом)