Послуги

Перелом шийки стегна

Олександр Лоскутов Олександр Лоскутов Академік НАМН України за спеціальністю "травматологія та ортопедія", доктор медичних наук, професор
Досвід роботи більше 50 років
Зв'язатися з лікарем

Перелом шийки стегна – це важка травма, яка може привести до інвалідності. Зазвичай патологічний процес локалізується в найтоншій частині стегнової кістки, яка називається шийкою. Найчастіше діагностується перелом шийки стегна у літніх людей.

Перелом шийки стегна не вирок і при правильному лікуванні вдається відновити фізіологічні функції пошкодженої кінцівки, поліпшивши якість життя людини. Існують наступні види переломів шийки стегна:

  • Переломи, що локалізуються в залежності від місця виникнення травми (латеральні, медіальні, цервікальні, субкапітальні, базісцервікальні);
  • Вальгусні або вбиті переломи, які поділяються за видами зміщення кістки;
  • Відкриті та закриті переломи.

Лікування перелому шийки стегна грунтується від виду травми, її локалізації, ступеня тяжкості отриманого пацієнтом пошкодження.

Причини появи патології

Перелом шийки стегнової кістки з’являється через травми. Це може бути удар або просте падіння. Страждають від таких травм найчастіше літні люди, у яких з часом кістки стають більш крихкими і схильними к переломам.

Також з’явитися захворювання може через наявність в анамнезі остеопорозу, який є патологічним станом, при якому кістки стають крихкими. У пацієнта, що страждає від остеопорозу переломи можуть виникати навіть від незначних ударів або легких падінь, тому вкрай важливо усунути будь-які чинники, супутні травмі.

Симптоми і діагностика перелому шийки стегна

Пацієнти після травми скаржаться на неприємний біль, який локалізується в паху. Больові відчуття стійкі, погано купіруемие і носять яскравий характер. Зовні спостерігається явище зовнішньої ротації стопи, коли вона виявляється поверненою назовні. Сама пошкоджена нога приблизно на 4-5 сантиметрів виявляється коротше здорової ноги і це можна помітити неозброєним поглядом.

Ще однією ознакою перелому служить наявність стану, іменоване ортопедами як «прилипла п’ята». Людина не може утримувати ногу на вазі, яка сама по собі зісковзує з горизонтальної поверхні. При цьому нога може як розгинатися, так і згинатися.

При огляді відзначається хворобливість, яка посилюється при пальпації, може також бути присутнім пульсація стегнової артерії. До речі, важливо відзначити те, що гематома може утворюватися не відразу. Судини, що знаходяться в області тазостегнового суглоба, розташовані там глибоко і відразу після травми може спостерігатися набряклість кінцівки, але невелика характерна гематома для подібних травм.

Відразу треба обумовити, що відновлення після перелому може зайняти досить довгий період часу. Складно уникнути і негативних наслідків, які з’являються після травми. В результаті порушення місцевого кровообігу може омертветь кістка стегна іноді до повного деструктивного розкладання. Згодом пацієнти можуть потребувати проведення процедури ендопротезування, при якому ушкоджений суглоб замінюють на штучний аналог. Ендопротез не поступається по функціональності анатомічному суглобу і служить близько двадцяти п’яти років.

Часто буває так, що через утворилися уламків кістки з’являється так званий помилковий суглоб. Він порушує рух, доставляє біль і дискомфорт. Лікується псевдосуглоб тільки операцією. Обстеження включає в себе візуальну діагностику стану хворого, збір клінічних аналізів, використання МРТ і рентгенограми, які допомагають скласти повну картину стану хворої людини.

Лікування перелому шийки стегнової кістки

Лікування перелому шийки стегна складне і багатоетапний. Воно включає в себе обов’язкову реабілітацію, терапію, оперативне лікування, фізіопроцедури, масаж, кінезіологічні вправи, м’язові маніпуляції, фізіопроцедури. При переломі слід спочатку надати першу допомогу пацієнтові. Зокрема, хворого треба укласти на спину і не давати рухатися. При сильних болях можна дати знеболюючий препарат. Кінцівку можна знерухомити за допомогою шини, але краще не чіпати людину і якомога швидше викликати медиків, які нададуть кваліфіковану лікарську допомогу.

Часто потрібне оперативне втручання, але хірургічна допомога може не знадобитися, якщо перелом вколоченний або ж він перебуває в нижній області шийки стегна. При терапевтичному лікуванні пацієнт повинен перебувати в умовах стаціонару. Зазвичай використовується скелетне витягування, завдяки якому можна зафіксувати уражену кінцівку в правильному анатомічному положенні. Зазвичай через півроку інтенсивної терапії і реабілітації пацієнт може ходити самостійно.

Вкрай важливо звертатися до грамотних фахівців в галузі клінічної ортопедії. Адже саме від професіоналізму лікарів залежить те, наскільки швидко людина при переломі шийки стегна може відновити рухові функції, повернувшись до звичайного життя. Особливо ретельно слід підбирати протокол лікування для літніх пацієнтів, період відновлення у яких проходить довше. Наша клініка – це досвідчені лікарі, сучасні протоколи лікування захворювань опорно-рухової системи, необмежені можливості для лікування і реабілітації пацієнтів з переломом шийки стегна.


Акція. Мінус 10-20 відсотків для пацієнтів, які постраждали у наслідок бойових дій та їх родичів

Записатися на консультацію

    Дякую
    за Вашу заявку!

    Розкажіть,
    що Вас турбує, та наш
    спеціаліст з Вами зв'яжеться




      Дякую
      за Вашу заявку!

      Розкажіть,
      що Вас турбує, та наш
      спеціаліст з Вами зв'яжеться





      Оберіть фахівця

      • Оберіть фахівця

      • Олександр Лоскутов (Травми, ортопедія, ортопедична онкологія та інше)

      • Олег Лоскутов (Ортопедія, ендопротезування кульшового, колінного, лікування стопи, дитяча ортопедія, лікування болю у суглобах )

      • Віктор Безпалий(Ортопед-травматолог, гострі травми, лікування ортрозу безоперативним авторським методом)