Послуги

Нестабільність плечового суглоба

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Плечовий суглоб

Плечовий суглоб, є самим рухомим і багатофункціональним серед усіх суглобів в тілі людини. Він має кулясту форму, за рахунок чого, може виконувати різні кругові рухи. Плечовий суглоб складається з потужного каркаса, який утворений суглобовою ямкою лопатки, голівкою плечової кістки, а також безліччю груп м’язів, сухожиль і зв’язок, які зміцнюють його, а також утримують суглоб на місці, захищаючи від різних пошкоджень. Зв’язки, що складаються з міцної сполучної тканини і капсула плечового суглоба забезпечують правильне положення суглоба. М’язи та сухожилля, що знаходяться навколо суглоба, формують обертальну манжету плеча і забезпечують стабільність плечового суглобу.

Нестабільність плечового суглоба

Нестабільність плечового суглоба – це нездатність, утримання головки суглоба в правильному положенні, що може призводити до виникнення різних вивихів. Коли людина виконує певні рухи рукою з великою силою або дуже різко, то можуть відбутися вивихи плеча. Крім цього, може статися розтягнення або розрив утримуючого апарату, внаслідок чого, втрачається міцність і підтримка самого суглоба, що в підсумку може призвести до нестабільності плечового суглоба. Якщо вивихи відбуваються частіше одного-двох разів, то це свідчить про хронічну нестабільності плечового суглоба.

Види нестабільності плечового суглоба

Передня нестабільність – це найбільш поширений тип травматичної нестабільності, який виникає у 90 – 95% людей. Зсув плечового суглоба, виникає внаслідок удару в плече або падінням на витягнуту руку, також може статися при різкому і неправильному русі рукою. Дуже часто при такому зміщенні виникає дефект-вдавлення головки, який називається Hill-Sachs. У момент вивиху, головка зміщується через край суглобової западини лопатки і тим самим продавлює вм’ятину в голівці плечової кістки.

В основному, при передній нестабільності, головка плечової кістки зміщується вперед, заходячи під ростральний відросток лопатки. Також, виникає підключичний вивих – це коли головка плечової кістки зміщується вперед і в результаті виявляється під ключицею. Найрідше зустрічаються задні вивихи плечового суглоба.

Пошкодження Банкарта – дане пошкодження, відбувається при передньому вивиху плеча, коли відривається суглобова губа від суглобової западини лопатки. Крім цього, може статися розрив, самої капсули суглоба.

Задня нестабільність – зустрічається набагато рідше, ніж передня. Дана нестабільність, відбувається при важкій травмі плеча або внаслідок автомобільної аварії. При цьому головка суглоба заходить за суглобовий відросток лопатки. Задня нестабільність, виявляється не так часто, і її складно помітити, особливо у літніх людей.

Нижня нестабільність – складає всього 1% з усіх випадків вивиху плеча. При цьому головка плечової кістки зміщується вниз. Особливо характерні важкі ушкодження м’яких тканин, переломи в проксимальному відділі плеча, а також в нижньому краї суглобного відростка лопатки. У таких випадках, є велика ймовірність важких ускладнень в майбутньому.

Мультифокальна нестабільність – це нестабільність плеча, яка відбувається більше ніж в одній площині руху. Дана нестабільність найчастіше зустрічається у людей, з вродженою слабкістю зв’язкового апарату, тяжкій травмі

Причини і фактори, що сприяють виникненню нестабільності плеча

Нестабільність плеча, найчастіше виникає після травми, в результаті якої частково або повністю зміщується плечова кістка. Такі травми, виникають в основному у спортсменів при контактних видах спорту, таких як футбол або регбі, а також при занятті екстремальними видами спорту – вейкбординг, сноубординг, даунхіл і т.д. Також, нестабільність плеча може виникати поступово протягом тривалого часу, в результаті частих навантаженнях на плечовий суглоб при виконанні різних рухів, які сприяють пошкодженню утримуючих структур суглоба. Крім цього, нестабільність може бути обумовлена ​​і вродженої слабкості сполучної тканини – гіпермобільність суглобів.

Існують фактори, які сприяють розвитку нестабільності плеча.

Основні чинники нестабільності:

 • неправильна постава;
 • велике навантаження на плече;
 • наявність у пацієнта вивихів і підвивихів;
 • неправильна реабілітація після вивиху плеча;
 • гипермобильность плечового суглоба;
 • неправильна або недостатня розминка перед заняттями спортом;
 • м’язова слабкість зв’язкового апарату і м’язовий дисбаланс;
 • порушення механізму рухів при спортивних заняттях.

Симптоми

При нестабільності плечового суглоба у пацієнтів, може бути недостатня кількість симптомів, або взагалі бути відсутнім.

Основні симптоми при нестабільності плеча:

 • Прояв хворобливих відчуттів при вивихах і підвивихах плечового суглоба при вивиху біль сильна і гостра, що обумовлено таймування м’яких тканин, що оточують суглоб. При повторних вивихах, біль зменшується або припиняється зовсім;
 • Обмежені рух верхньої кінцівки оскільки головка суглоба зміщена, будь-який рух скуто і супроводжується гострим болем;
 • Деформація в області плечового суглоба при передньому вивиху, передня частина плечового суглоба, буде візуально більш округлою. При задньому вивиху, на передній поверхні області плечового суглоба, буде випирати відросток лопатки, який також, буде видно візуально;
 • Поява гострого болю, наявність клацання, хрускоту або інших хворобливих відчуттів при підвивихах Підвивих, виникає при різкому киданні предметів через голову. Також, після травми, пацієнт може відчувати неприємні хворобливі відчуття в спокійному стані;
 • Порушення чутливості також, спостерігається оніміння руки – це обумовлюється пошкодженням нервів. Почуття страху перед можливим вивихом.

Діагностика

Для постановки точного діагнозу лікар-травматолог, проводить огляд пацієнта з проведенням різних функціональних тестів.

Медичне обстеження пацієнта включає:

 • Огляд пацієнта Проведення пальпації і визначення сили верхньої кінцівки;
 • Рентгенографія Процедура призначається для визначення місця розташування головки плечової кістки та наявності будь-яких пошкоджень самих кісток;
 • МРТ і КТ, УЗД Дані методи діагностики, проводяться для отримання більш точної картини пошкоджень, в м’яких тканинах плечового суглоба, наприклад, травму зв’язок або сухожиль.

Лікування нестабільності плечового суглоба

Існують 2 методи лікування: консервативний і хірургічний.

У більшості випадків, вдаються до консервативного методу лікування. Коли стався вивих плеча, необхідно вправити вивихнутий плечовий суглоб, тим самим повернути його на своє колишнє місце. Для цього необхідно, щоб м’язи оточуючих суглобів були повністю розслаблені. Існують безліч методів і технік вправляння плечового суглоба. Після проведення процедури, вправляння плечового суглоба, пацієнту необхідно знерухомити руку на 3-4 тижні, для відновлення пошкоджених під час вивиху м’язів і тканин. Для цього, можна використовувати різні пов’язки.

Після відновлення пошкоджених м’язів, пацієнтові призначають лікувальну фізкультуру, фізіотерапію, масаж і ЛФК. Фізичні вправи, сприяють швидкому відновленню і зміцненню м’язів плеча. Також, слід уникати сильних фізичних навантажень до 2-3 місяців, так як вони можуть викликати хворобливі відчуття. Тривалість консервативного методу лікування і відновлення після нього, триває від 6-8 тижнів до декількох місяців.

Але не завжди, консервативний метод лікування, є ефективним. У разі, неефективності консервативного методу, потрібне оперативне втручання.

Такий вид лікування, призначається при хронічній нестабільності, коли відбуваються наступні вивихи суглоба, оскільки відбувається частковий або повний розрив зв’язок, кісткові дефекти, які не можуть відновиться самостійно.

Лікарі-хірурги в нашій клініці, застосовують артроскопический метод лікування. Артроскопія, є найбільш ощадливою операцією, яка проводиться амбулаторно з госпіталізацією на 2 дня. В ході операції, хірург оглядає порожнину суглоба спеціальним хірургічним ендоскопом. Операція проводиться через проколи за допомогою спеціальний медичних інструментів. У разі виявлення значного кісткового дефекту суглобової западини лопатки, виконується операція Латарже.

Лікування нестабільності плечового суглоба в Дніпрі

Якщо ви виявили у себе вивих або сильні болі в плечовому суглобі, варто негайно звернутися до лікаря. Отримати кваліфіковану допомогу в Дніпрі, Ви зможете в клініці ортопедії і травматології MedinUa. Лікарі нашого медичного центру, мають багаторічний досвід в лікуванні і проведенні операцій на плечовому суглобі.

Переваги нашого медичного центру:

 • доступна вартість лікування;
 • гарантія конфіденційності;
 • зручне розташування клініки;
 • професійні лікарі з багаторічним досвідом роботи;
 • сучасне обладнання;
 • комфортні умови перебування.

Для більш детальної інформації з приводу цін і послуг, зв’яжіться з нами за контактним номером: (067) 795 02 35 Подбайте про своє здоров’я і благополуччя близьких – зверніться за допомогою в клініку MedinUa прямо зараз!


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!