Послуги

М’язово-суглобові техніки

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

М’язово-суглобові техніки або МСТ – це м’які техніки, які застосовуються в клінічній ортопедії для відновлення функціональності м’язів і суглобів. Розповімо про те, що таке м’язово-суглобові техніки і яким чином вони застосовуються в лікуванні та реабілітації пацієнтів в сучасній ортопедії.

Суглобові техніки використовуються як для сумочно-зв’язкового апарату в суглобах, так і для м’язів всього тіла. Крім відновлення м’язів і суглобів при МСТ відновлюється загальний енергетичний баланс організму.

В чому полягає суть фізіологічного впливу на організм?

В першу чергу суглобові техніки носять універсальний характер. Вони спрямовані не тільки на відновлення всіх м’язових груп. Це можуть бути як активні, так і пасивні гімнастики. Техніка застосовується для роботи таких груп м’язів, як:

 • М’язи шийного відділу хребта;
 • М’язи поперекового відділу;
 • Групи м’язів плечового пояса;
 • Група м’язів верхніх і нижніх кінцівок;
 • М’язи стегна і гомілки.

Фахівець з м’язово-суглобової з техніки робить пасивні або активні рухи на рівні одного або пари суглобів. У клінічній ортопедії суглобові техніки мають різноманітні класифікації. У деяких сучасних ортопедичних школах суглобові техніки зараховуються до м’якотканних технік ритмічного характеру.

При роботі з пацієнтом лікар повинен постійно відчувати те, як себе відчуває людина, відчуваючи зворотний зв’язок з тканинами під своїми руками. Виробляються сучасні суглобові техніки з малою або великою амплітудою. Важливо відзначити те, що техніки підбираються медиками індивідуально з урахуванням поточного захворювання і фізіологічного стану хворої людини.

Кінезіолог перед початком роботи тестує стан хворого суглоба для того, щоб визначити порушення руху і м’язового бар’єру. Подібні процедури відносяться до числа фізіотерапевтичних процедур, які застосовуються при масі захворювань опорно-рухового апарату, таких як:

 • Остеохондроз шийного або поперекового відділу хребта;
 • Міжхребцева грижа;
 • Артрити або артроз;
 • Посттравматичні порушення функціональності опорно-рухового апарату;
 • Викривлення хребта (кіфоз, лордоз, сколіоз);
 • Вроджені захворювання опорно-рухового апарату.

М’язово-суглобові техніки – це не основне, а додаткове фізіотерапевтичне лікування, яке показало свою високу клінічну ефективність. Техніка лікування схожа на масаж.

Наш медичний центр надає кваліфіковане лікування будь-яких захворювань опорно-рухового апарату. Переваги клініки полягають в тому, що ми використовуємо інноваційні методи діагностики, лікування, реабілітації, фізіотерапії. У клініці працюють кваліфіковані фахівці. Знаходимо до кожного пацієнта індивідуальний підхід.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!