Послуги

Лікування переломів у дітей

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Лікування дитячих травм   – один з головних напрямків діяльності відділення травматології клініки MedinUa. Опорно-руховий апарат людини в дитинстві має свої фізіологічні особливості. У зв’язку з цим лікування переломів кісток у дітей вимагає особливих маніпуляцій. Наш центр використовує передові методики лікування і відновлення кісток після переломів і вивихів. Досвід і знання лікарів клініки дозволяють повернути дитину до активного життя в найкоротші терміни.

Особливості переломів у дітей

Скелет дитини відрізняється від дорослого не тільки за своїми фізіологічними властивостями, але і складу органічних речовин. Наприклад, в кістках дитини набагато більше білка оссеина, а зовнішня оболонка кісток товстіша і краще кровопостачається. Головні відмінності переломів у дітей і дорослих полягають в наступному:

 • Завдяки своїм властивостям дитяча кістка ламається зазвичай без зсувів і тільки, з одного боку.
 • Перелом часто проходить за місцем зростання кісткової тканини біля суглобів. Порушення цілісності цієї зони призводить до подальших деформацій і викривлень протягом росту. Чим молодший пацієнт, тим важчими можуть бути наслідки переломів.
 • Дитячі кістки зростаються набагато швидше, тому вимагають іншої програми реабілітації.
 • Одні усунення уламків дитячих кісток можуть самокоректуватися, інші – ні. Цей факт враховують лікарі при ухваленні рішення про оперативне втручання.

Всі ці нюанси визначають специфіку травм у дітей та підтверджують необхідність звернення до лікарів з досвідом лікування саме дитячих переломів.

Лікування переломів у дітей

У клініці Лоскутова проводиться лікування переломів будь-якої складності. Наші травматологи застосовують як консервативні, так і хірургічні типи втручання.

Найпоширеніші види переломів у дітей:

 • Перелом плеча. Часто при таких переломах пошкоджуються нерви і судини. Діагностувати тип перелому можна за допомогою рентгена. Для лікування перелому проксимального відділу плеча потрібно лише повне знерухомлення. Пацієнт буде носити пов’язку або шину до повного загоєння. Однак при переломі дистального відділу потрібне втручання для закріплення відламків. Зазвичай втручання проводиться закритим способом або внутрішньою фіксацією.
 • Перелом променевої кістки ноги або руки Якщо переломи «чисті», без уламків, то на кінцівку накладається гіпсова лангета. Якщо спостерігається зсув, необхідне хірургічне втручання.
 • Перелом ключиці. Часто такий вид перелому спостерігається у новонароджених (родова травма). Також викликається прямим ударом або падінням. Діагностується за клінічними ознаками і рентгенівському знімку. Щоб зафіксувати кістку, лікар накладає пов’язку, охоплюючи плечі. Такий тип травми зростається за 3-6 тижнів.

Відновлювальна терапія

Необхідність реабілітації після травм є беззастережною. Якщо вчасно не почати відновлювальні процедури, великий ризик ускладнень, які в наслідок приведуть до всіляких порушень. Щоб забезпечити опорно-руховому апарату дитини нормальний розвиток, реабілітацію варто почати відразу ж після зняття гіпсу.

Тривалість відновної терапії залежить від багатьох факторів: стать, вік, локація перелому, тяжкість травми, супутні захворювання і т.п. В цілому реабілітація після переломів руки від 1 до 1,5 місяця. Травми ніг вимагають трохи більшого періоду відновлення – від 1,5 до 2,5 місяця. Реабілітація після перелому тазостегнового суглоба займає від 2 до 3 місяців. Найбільший період лікування і реабілітації займають переломи хребта – до 1 року.

Основні завдання реабілітації – відновлення рухової активності суглобів і опорної функції кісток, зміцнення м’язів, нормалізація кровообігу. Сучасні реабілітологи застосовують різні реабілітаційні методики:

 • лікувальна фізкультура;
 • масаж,
 • фізіотерапія;
 • суглобові техніки;
 • заняття в басейні і т.п.

Методики показують найкращий результат при комплексному впливі. Також враховується необхідність в заповненні важливих поживних речовин. На період відновлення пацієнтові призначається спеціальний раціон харчування і вітамінні комплекси.

Відновлювальна терапія при складних переломах починається ще в стаціонарі. Потім пацієнт відвідує курси масажу, фізіотерапії, заняття з реабілітологом. Останній етап реабілітації проводиться самостійно і може включати гімнастику, плавання, відвідування санаторіїв і т.п.

Лікування переломів в клініці академіка Лоскутова

Центр MedinUa – це клініка світового рівня в Дніпрі. Ми пропонуємо європейський рівень лікування та обслуговування пацієнтів. У стінах центру вас чекає ідеальна чистота, комфортні палати, ввічливий персонал.

Наші переваги:

 • доступна вартість лікування;
 • власний реабілітаційний центр;
 • наявність лабораторії;
 • кваліфіковані лікарі з досвідом роботи в зарубіжних клініках;
 • гарантії ефективності лікування, підкріплені договором;
 • сучасне обладнання.

Щоб дізнатися подробиці, уточнити ціни послуг та інші деталі, зателефонуйте за номером: (067) 795-02-35 Подбайте про здоров’я своєї дитини – зверніться до фахівців клініки MedinUa!Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!