Послуги

Лікування дисплазії суглобів

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Дисплазія тазостегнових суглобів у дорослих і дітей – це специфічне захворювання опорно-рухової системи, при якому неправильним чином формуються суглоби. Патологія небезпечна тим, що вона зачіпає не тільки суглоби, але ще і м’язи, кістки, хрящову тканину.

Дисплазія тазостегнових суглобів частіше зустрічається у дітей, і це одна з поширених форм розвитку кісткових структур. Зачатки опорно-рухового апарату закладаються в період розвитку ембріона, і часто хвороба виникає через певні генні мутації в організмі. Дисплазія тазостегнових суглобів у підлітків і дітей з’являється з наступних причин:

 • Генетичні чинники;
 • Маловоддя у матері під час вагітності;
 • Куріння, вживання психотропних і наркотичних препаратів;
 • Інфекційні захворювання;
 • Неповноцінне харчування.

В період ембріонального розвитку дисплазія тазостегнового суглоба може включати в себе групу спадкових патологій, таких як синдром Марфана, Елерса-Данлоса, недосконалий остеогенез. Якщо звернути увагу на фото хворих дисплазією, то можна помітити, що кінцівки у таких пацієнтів вкорочені, викривлені, можуть неприродно згинатися, що в свою чергу викликає проблеми з пересуванням і мобільністю.

Симптоми дисплазії тазостегнового суглоба

Симптоми відрізняються яскраво вираженими функціональними і структурними змінами тазостегнового суглоба. У дорослих патологія носить тривалий і систематичний характер в наслідок невчасного лікування.

За статистикою відзначається патологія у двох-трьох відсотків новонароджених дітей. При цьому стан часто називається вродженим вивихом стегна. У зв’язку з початковою симптоматикою виділяються наступні види дисплазії:

 • Дисплазія головки і самої суглобової кістки;
 • Зміна вертлюжної западини або ацетабулярна форма хвороби;
 • Підвивих, при якому за межі вертлюжної западини зміщується суглобова головка;
 • Предвивіх. При цьому стані головка суглоба при русі вислизає і встає на місце.

При дисплазії кінцівка на стороні вивиху виглядає деструктивною і скороченою. Також відзначається характерний звук клацання, з’являється при русі. Можна спостерігати асиметричний стан пахових, надколінних і сідничних шкірних складок у дитини. Є ще й обмеження, пов’язані з відведенням кінцівок. У нормі кут відведення ніг дорівнює в положенні сидячи дев’яноста градусів, у пацієнтів з дисплазією тазостегнового суглоба цей кут набагато менше.

При порушеннях, обумовлених генетичними факторами, з’являються деструктивні зміни за принципом гипермобильности. Іноді зустрічаються гіперплазії не тільки тазостегнового суглоба, але і трубчастих кісток.

Лікування та діагностика захворювання

Діагностування патології грунтується на зовнішньому огляді, МРТ та проведеної рентгенографії. Діагностика допомагає зрозуміти, наскільки глибокі деструктивні зміни в суглобі. Лікування дисплазії суглобів слід призначати якомога раніше для того, щоб уникнути в майбутньому інвалідності.

Створюються умови для того, щоб зафіксувати стегно в нормальному фізіологічному положенні. При цьому треба постаратися, щоб рухливість кінцівки була збережена. Лікарі призначають носіння різноманітних ортопедичних конструкцій, таких як шини, подушки, ходунки. У важких випадках фіксація здійснюється за допомогою гіпсу. Обов’язково в комплекс лікувальних процедур входить терапевтичне лікування, застосування ЛФК та ​​масажу. Всі ці заходи спрямовані на те, щоб відновити нормальне фізіологічне положення тазостегнового суглоба і зберегти рухливість. Буває і так, що стандартне консервативне лікування не приносить ефективності при важких стадіях тазостегнової дисплазії. Тоді проводяться малоінвазивні оперативні втручання. При проведенні операції робляться реконструкцію суглобових і кісткових структур.

Дисплазія – це небезпечне захворювання, яке при неправильному лікуванні може привести до поступової інвалідності людини. Часто операція, проведена досвідченим хірургом, допомагає позбутися успішно від подібної патології. При цьому важливо приділяти увагу масажу, ЛФК та подальшої реабілітації, яка буде закріплювати результат лікування.

Наша клініка – це багатофункціональний медичний центр, який надає кваліфіковану лікарську допомогу. Переваги клініки полягають в наступному:

 • Індивідуальний підхід до вирішення проблем пацієнта;
 • Сучасні методи діагностики та лікування різноманітних захворювань опорно-рухової системи;
 • Пацієнтам надають послуги досвідчені лікарі, які мають великий стаж роботи з пацієнтами.

Ми даємо гарантію того, що лікування дисплазії суглобів пройде максимально успішно. У своїй роботі ми застосовуємо інноваційні способи діагностики, оперативних втручань, консервативного лікування дисплазії суглобів. На наш досвід можна сміливо покладатися!


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!