Послуги

Кіфоз

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Кіфоз грудного відділу хребта – це важке дегенеративне захворювання хребта, яке локалізується в сагітальній площині хребетного стовпа. Лікування кіфозу складне, багатоетапний і вимагає тривалої уваги.

Часто захворювання розвивається в шийному відділі хребта, також зустрічаються клінічні випадку кифоза поперекового відділу. При сильному викривленні поступово виникає здавлювання нервових корінців і це впливає на чутливість в області кінцівок.

Порушення опорно-рухового апарату у підлітків і дорослих діагностуються на підставі даних зовнішнього огляду. Як правило кіфоз 2 ступеня видно вже неозброєним поглядом. Викривлення хребта при кіфозі може носити як фізіологічний, так і патологічний характер.

Причини і симптоми захворювання

Як лікувати кіфоз? В першу чергу перед початком лікування треба розібратися в етіології цього захворювання опорно-рухової системи організму. Діагноз може бути поставлений на тлі травм і оперативних втручань на хребті, внутрішньоутробних пороках розвитку, погану спадковість, супутньому остеопорозі, недостатніх фізичних навантаженнях. Ознаки кифоза криються в викривленні хребта, болях, оніміння в руках, обмеження рухливості. Залежно від патогенезу існує функціональний фізіологічний кіфоз, дорзальний юнацький кіфоз, вроджений кіфоз, паралітичний кіфоз, дегенеративний кіфоз. Якщо говорити про симптоматики, то ознаки кифоза характерні. На ранніх стадіях захворювання протікає часто безсимптомно, але з часом воно призводить до дегенеративних змін в хребетному стовпі. Симптоми кифоза – це видима кривизна хребта, скутість, оніміння в руках. Хворі скаржаться на проблеми з дихальною діяльністю при кіфозі шийного відділу хребетного стовпа.

Кифоз

Діагностика захворювання

Діагностика кифоза носить інструментальний і лабораторний характер. Лікуванням подібного захворювання займаються травматологи-ортопеди. В першу чергу лікар проводить уважний огляд пацієнта.

Лікар уважно вивчає історію хвороби, при цьому робиться пальпація і візуальний огляд. Уточнюються особливості, характер і локалізація больового синдрому в спині. Пальпація проводиться в області шиї, спини, попереку. Детально промацуються всі м’язи. Робиться тест на шкірну чутливість. У лабораторні аналізи, які беруться у пацієнта, включається загальний і біохімічний аналіз крові.

Додатково робиться рентгенографія хребта. При цьому відбуваються як бічні, так і прямі знімки, що допомагають краще вивчити проекцію хребетного стовпа на предмет наявності патологічних процесів. Для виявлення патології з боку м’яких тканин може бути призначено ультразвукове обстеження або ж МРТ. Після повного збору анамнезу лікар вибирає оптимальний протокол лікування захворювання.

Лікування кіфозу

Лікування патології на ранніх стадіях носить консервативний характер. Також використовується масаж, ЛФК, фізіотерапія, вправи. Лікар призначає лікувальну фізкультуру, яка активно використовується для зміцнення спини. Також позитивний вплив на динаміку одужання надає мануальна терапія, яка підбирається з урахуванням фізіологічного стану пацієнта.

Крім іншого призначається носіння спеціальних підтримують корсетів, які підбираються індивідуально. Носиться корсет певний встановлений лікарем час, при цьому тривалий час такі ортопедичні конструкції носити не рекомендовано, тому що з часом це призводить до ослаблення спинних м’язів. У важких випадках запущеного кифоза призначається оперативне втручання, яке проробляється при наявності наступних чинників:

 • Присутній сильне деформаційне викривлення хребта, яке впливає на нормальну життєдіяльність пацієнта;
 • Є сильний больовий синдром, обумовлений здавленням нервових корінців в спині;
 • Спостерігається швидке прогресування захворювання, при якому відзначаються порушення в роботі серцево-системної та дихальної системи організму;
 • Присутній косметичний дефект, який не влаштовує пацієнта.

Метою оперативного втручання є усунення неправильного кута вигину хребетного стовпа. Завдяки операції істотно поліпшується життя пацієнта, пропадає оніміння кінцівок і скутість рухів. Подібні операції відносяться до малоінвазивних, і вони робляться досвідченими хірургами. При фіксації хребта після оперативного втручання застосовуються конструкції з біологічно сумісного інертного метали, такого як титан або никелид титану, які служать протягом довгих років.

У нашій клініці проводиться лікування різноманітних захворювань опорно-рухового апарату. Ми гарантуємо ефективне лікування і точну діагностику захворювань. У медичному центрі працюють досвідчені лікарі. Ми знаходимо до лікування кожного пацієнта індивідуальний підхід. У своїй практиці застосовуємо інноваційні методи терапевтичного і оперативного лікування захворювань опорно-рухової системи організму. Багаторічному досвіду можна сміливо довіряти.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!