Послуги

Хвороба Осгуда-Шлаттера (біль в передній частині коліна)

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Хвороба Осгуда-Шлаттера є поширеною причиною болів в коліні у зростаючих підлітків, частіше (хлопчики 11-15 років). Це запалення області трохи нижче коліна, де сухожилля надколінка (сухожилля надколінка) прикріплюється до гомілки (великогомілкова кістка).

Хвороба Осгуда-Шлаттера найчастіше виникає під час сплесків росту, коли кістки, м’язи, сухожилля та інші структури швидко змінюються (дитина швидко виростає за короткий час). Оскільки фізична активність створює додаткове навантаження на кістки і м’язи, діти, які займаються легкою атлетикою, особливо бігом і стрибками, футбол і тд. піддаються підвищеному ризику виникнення цього захворювання. Однак, менш активні підлітки також можуть відчувати цю проблему.

У більшості випадків хвороби Осгуда-Шлаттера прості заходи, такі як відпочинок, безрецептурні ліки, вправи на розтяжку і зміцнення, знімають біль і дозволяють повернутися до повсякденної діяльності.

Хвороба Осгуда-Шлаттера

Хвороба Осгуда-Шлаттера викликає біль в великогомілкової горбку – кістковому виступі, де надколінок пов’язує кістку (гомілка).

Опис

Кістки дітей і підлітків мають спеціальну область, де кістка росте, яка називається пластиною зростання. Ростові пластинки є ділянки хряща, розташовані поблизу кінців кісток. Коли дитина повністю виріс, ростові пластини тверднуть і перетворюються на тверду кістку.

Деякі ростові пластини служать місцем прикріплення сухожиль, сухожильних тканин, які з’єднують м’язи з кістками. Кісткова шишка, звана горбком великогомілкової кістки, покриває ростовую пластинку вгорі гомілки. Група м’язів в передній частині стегна (звана чотириголового м’язом) прикріплюється до великогомілкової горбку (див. Фото).

Коли дитина активна, м’язи чотириголового м’яза натягують сухожилля надколінка, яке, в свою чергу, натягує горбок великогомілкової кістки. У деяких дітей це повторне витягування на горбку призводить до запалення ростовой пластинки. Виступ або горбок великогомілкової кістки може стати дуже вираженим.

Симптоми

 • Біль в коліні і болючість в горбку великогомілкової кістки
 • Набряк на великогомілкової кістки
 • Напружені м’язи в передній або задній частині стегна
 • Біль при спуску вниз по сходах

Обстеження:

 • Рентген (оцінка стану розвитку колінного суглоба)
 • МРТ (для виявлення запалення в місці болю).

Хвороба Осгуда-Шлаттера

При хвороби Осгуда-Шлаттера збільшений запалений горбок великогомілкової кістки майже завжди чутливий при додатку тиску.

Лікування

Лікування хвороби Осгуда-Шлаттера направлено на зменшення болю і набряку. Це зазвичай вимагає обмеження фізичної активності, поки ваша дитина не зможе насолоджуватися активністю без дискомфорту або значною болю після цього. У деяких випадках відпочинок від активності потрібно протягом декількох місяців, після чого слід програма зміцнення сил. Однак, якщо у вашої дитини немає сильного болю або кульгавості, заняття спортом можуть бути безпечні для продовження.

Ваш лікар може порекомендувати додаткові методи лікування, в тому числі:

 • Вправи на розтяжку. Розтяжки для передньої і задньої частини стегна (чотириглаві м’язи і м’язи підколінного сухожилля) можуть допомогти полегшити біль і запобігти поверненню хвороби.
 • Нестероїдні протизапальні препарати. Такі ліки, як ібупрофен і напроксен, зменшують біль і набряклість.
 • Тейпірованіе
 • Кинезиологическое лікування

Результат

Більшість симптомів повністю зникне, коли дитина завершить стрибок зростання у підлітків, близько 14 років для дівчаток і 16 років для хлопчиків. З цієї причини операція рідко рекомендується. Однак видимість горбка збережеться.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!