Послуги

Хвороба Кашина-Бека

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Хвороба Кашина-Бека – це хронічне дегенеративне захворювання, яке має ендемічний характер. Варто відзначити те, що при хворобі Кашина-Бека відбувається патологічний процес, при якому поступово костенеют суглоби. Це може привести до інвалідності і втрати працездатності, тому лікування повинно бути систематичним.

Якщо звернути увагу на фото хворих, то можна помітити, що на пізніх стадіях кінцівки мають деформуючий характер і неприродні вигини. При патології поступово деформуються суглоби і розвивається остеофіт. Тому це захворювання носить так званий ендемічний характер. Також патологію розглядають як деформуючий остеоартроз кінцівок.

Лікування хвороби Кашина-Бека тривалий. Саме захворювання прогресуюче і хронічне, але при правильно підібраній терапії можна істотно уповільнити його розвиток, полегшивши життя хворої людини.

Хвороба Кашина-Бека була відкрита ще в 1096 році в Росії. Хворіють патологією за статистикою незалежно від статі і віку. Часто діагностується захворювання у дітей в період 6-14 років, коли відбувається основне формування кісткової тканини в організмі. Хворі відрізняються невеликим ростом, короткими кінцівками, плоскостопістю. При цьому на пізніх стадіях стають помітними деформаційні зміни.

Причини появи захворювання

Етіологія патологія має неясний генез. В клінічної ревматології є гіпотеза Виноградова, згідно з якою хвороба Кушина-Бека розвивається через неправильне і незбалансованого вмісту певних мікроелементів в організмі людини. Зокрема, патологія може проявлятися через дисбаланс заліза, стронцію, високої концентрації марганцю.

Китайські вчені висунули припущення про те, що захворювання розвивається через гіпоселенізма, коли в певних регіонах країни бракує мікроелементів для формування і розвитку кісткової системи. Крім іншого в певних випадках розвиток патології може викликати незбалансоване харчування і рахіт, діагностується у дітей в ранньому віці.

Болезнь Кашина-Бека

Симптоми хвороби

Симптоми хвороби Кушина-Бека розмиті і їх легко сплутати з іншими хронічними ревматологічними патологіями. Тому вкрай важливо звертатися до компетентних медиків, які зможуть виявити на підставі отриманих результатів обстеження справжню причину нездужання. Ранні симптоми патології виглядають наступним чином:

 • Хворобливі відчуття в суглобах;
 • Легкі судоми в пальцях і литкових м’язах;
 • Хрускіт, який чується в суглобах;
 • Скутість м’язів, що спостерігається після сну.

Відмітна особливість захворювання полягає в тому, що уражаються в першу чергу фаланговом суглоби рук. Хвороба може також вражати ліктьові, променезап’ясткові або інші види суглобів. При защемленні нервів спостерігається синдром блокади суглоба, при якому різко обмежується рухливість кінцівки хворої людини.

Виділяються три основних ступеня тяжкості хвороби. На першій стадії з’являється легке потовщення міжфалангових суглобів на руках. Є біль і обмеженість при виконанні звичайних рухів. На другій стадії хворі скаржаться на множинні ущільнення в області суглобів. Вони починають деформуватися і хрустіти. На третій стадії відбувається необоротна деформація і окостеніння уражених суглобів.

Якщо говорити про внешнесуставних проявах хвороби, то пацієнти можуть відчувати головні болі в серці і головні болі. Падає вага, різко знижується апетит, волосся і нігті стають тьмяними і млявими.

Діагностика

При проведенні діагностичних заходів медики проводять повний збір анамнезу пацієнта. Робиться поширена лабораторна та інструментальна діагностика.

Показати реальну картину стану суглобів допомагає МРТ, КТ, УЗД і рентгенологічне обстеження. На рентгенівських знімках лікар може відзначити найрізноманітніші ознаки прояву хвороби. При рентгенограмі хребта можна помітити деформуючий спондильоз і численні хрящові вузли.

Симптоми хвороби схожі з іншими захворюваннями, тому лікар повинен диференціювати хвороба Кушина-Бека від інших патологій опорно-рухового апарату.

Лікування і профілактика хвороби

Якщо призначити своєчасне терапевтичне та фізіотерапевтичне лікування, то в такому випадку можна звернути дегенеративний процес в суглобах. На пізніх етапах розвитку хвороби застосовують стимулятори, нестероїдні протизапальні препарати, роблять лікувальну гімнастику, фізіотерапевтичні процедури. При профілактиці захворювання важливо харчуватися правильно і збалансовано, дотримуючись природний баланс мінеральних речовин в організмі.

Наш медичний центр проводить ефективну діагностику, лікування та реабілітацію патологій опорно-рухового апарату. Переваги клініки полягають в тому, що ми використовуємо передові методи лікування. У клініці працюють досвідчені лікарі вищих категорій.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!