Послуги

Геміепіфізіодез

Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Геміепіфізіодез – одне з важких захворювань опорно-рухового апарату, яке характеризується морфологічними деформаціями в області хрящової пластинки росту. Найчастіше відзначається деформація кісток гомілки і тазових кісток у дітей. Через розвиток захворювання може виникати деформація і асиметрія нижніх кінцівок, яка впливає на ходу. Клінічно діагностується захворювання частіше у дітей в ранньому віці. Якщо говорити про форми патології, то виявляється три типи хвороби, таких як:

 • тип, при якому руйнується епіфізарних пластинка;
 • тип, що характеризується деформацією і руйнуванням метафиза, прилеглого до епіфізарно платівці ділянки трубчастої кістки;
 • тип, що відрізняється ушкодженнями, які не зачіпають метафиз;
 • і 5 тип патології, при яких діагностується серйозне зменшення ростовой зони, викликане здавленням епіфізарно пластинки.

Лікування деформації нижніх кінцівок залежить від стадії захворювання, клінічного лікування і тяжкості патології. Якщо звернути увагу на фото хворих, то можна помітити те, що нижні кінцівки приймають так звану О-подібну форму.

Причини розвитку захворювання

До основних причин появи юнацького геміепіфізіодеза відноситься генетична схильність. В окремих випадках хвороба вважається аутосомним домінантним захворюванням, яке виявляється у батьків носіїв певного гена при народженні другої і подальшого дітей.

Медики виділяють і гормональний дисбаланс, який може впливати на механічну міцність кісток. Геміепіфізіодез може проявлятися і на тлі травм. Наприклад, при травмах в області колінного суглоба можуть з’являтися ознаки патології в окремих випадках. Ще однією причиною розвитку О-образних деформації ніг вважається рахіт, перенесений в ранньому дитинстві.

Симптоми хвороби

Симптомы заболевания довольно специфические. Обычно наблюдается болезненность и смещение эпифиза, резкая болезненность в области поражения. Боль может проявляться в области голени, усиливаясь в ночное время суток. Она обычно усиливается при пальпации. Снимаются болевые ощущения благодаря приему противовоспалительных и болеутоляющих препаратов.

Спостерігаються порушення при ході, при якій відзначається поява кульгавості з приведенням і ротацією суглоба. Може виявлятися обмеження при нахилі корпусу. Деформація трубчастих кісток призводить на пізніх стадіях до того, що вони стають крихкими і викривленими, що можна помітити при пальпації або зовнішньому лікарському огляді. Самі ноги мають Про-подібною формою, яку можна помітити практично не озброєним оком.

Діагностика патології

Лікування дітей з деформацією довгих трубчастих кісток здійснюється після проведеної діагностики. Зазвичай застосовуються інструментальні та лабораторні методи обстеження організму. На прийомі ортопеда доктор може візуально побачити, чи є деформація, проробляючи пальпацію.

У спілкування клінічне обстеження входить аналіз крові, вивчення захворювання за допомогою рентгенологічної діагностики, МРТ з контрастом.

Головним обстеженням вважається рентгенологічна діагностика. Вона дозволяє з давальному точністю вивчити уражені ділянки і скорегувати протокол подальшого лікування пацієнта. На пізніх стадіях захворювання зазвичай спостерігається значне викривлення нижніх кінцівок, і це завжди помітно на рентгенівському знімку.

Лікування патології

Хвороба може прогресувати навіть при тривалій фіксації кінцівки, тому терапевтичне лікування носить підтримуючий характер, знімає основні симптоми захворювання. У своїй практиці лікарі найчастіше застосовують хірургічні методи лікування, тобто проводяться операції.

Більшість ортопедів підбирають протокол лікування в залежності від стадії встановленого захворювання. На ранніх стадіях патологія лікується за допомогою використання тонких цвяхів або спеціальних спиць, які вводяться в кістку. Після закриття зони росту і усунення деформації в кістки спиці або цвяхи видаляються. На більш пізніх стадіях може застосовуватися хірургічна установка аллотрансплантатов або аутотрансплантатов.

Ще одним з оперативних методів лікування виступає деторсіонная-вальгізірующая остеотомія. Операція зазвичай проходить в два основних етапи. На першому етапі створюється безперервне з’єднання між ураженими ділянками кістки, а на другому етапі проводиться операція по закриттю зони росту, тобто робиться так звана коригуюча остеотомія. Також активно використовується апарат Ілізарова, що допомагає скорегувати зростання кісткової тканини правильним чином. При застосуванні апарату Ілізарова кістки ламаються в певних місцях і потім закріплюються в правильному положенні за допомогою спеціальних фіксуючих спиць і пластин. Лікування складне і тривале, іноді може затягуватися до півроку часу.

Важлива складова оперативного лікування – це подальша реабілітація, яка дозволяє відновити основні фізіологічні функції пошкодженого опорно-рухового апарату. При реабілітації використовуються методи лікувального масажу, ЛФК, оздоровлюються гімнастика, що призначається лікарем і фізіотерапевтом.

Що ми пропонуємо своїм пацієнтам?

Наш медичний центр – це багатопрофільний заклад, який надає послуги в сфері лікування, діагностики і реабілітації захворювань опорно-рухового апарату. Клініка має такі переваги:

 • У штаті клініки працюють кваліфіковані фахівці. Це доктори та кандидати медичних наук, які прекрасно розбираються в питаннях ортопедії;
 • У нас є інноваційне обладнання для діагностики захворювань, аналогів якому практично немає в простих поліклініках;
 • Ми проводимо грамотне ортопедичне лікування, гарантуючи його ефективність навіть при складних клінічних випадках;
 • У нас є можливість як амбулаторного, так і стаціонарного лікування пацієнтів.

Вартість наших послуг прийнятна. Ми працюємо як з дорослими, так і з найменшими пацієнтами. При цьому наші лікарі підбирають оптимальний протокол лікування, що дозволяє повністю позбутися від геміепіфізіодеза. Нашому досвіду можна сміливо довіряти. Ви можете записатися на прийом в нашу клініку зателефонувавши за телефоном, вказаним на сайті.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!