Послуги

Асептичний некроз головки стегнової кістки: Лікування в Дніпрі

Олександр Лоскутов Олександр Лоскутов Академік НАМН України, доктор медичних наук, професор, завідуючий кафедри травматології та ортопедії
Досвід роботи 50 років
Зв'язатися з лікарем

Асептичний некроз головки стегнової кістки – це деструктивне хронічне захворювання опорно-рухового апарату, яке має хронічний прогресуючий перебіг.

В першу чергу асептичний некроз головки стегнової кістки виникає поступово через порушення функції кровообігу в області суглоба, що в свою чергу призводить до поступового руйнування кісткової тканини. Асептичний некроз головки стегнової кістки веде до того, що суглоб з часом втрачає свою фізіологічну функціональність, що може привести до інвалідності. Якщо звернути увагу на фото хворих, то можна помітити, що область суглоба зазвичай припухла, обмежена і малорухлива.

За статистикою від патології страждають особи старших вікових груп. Також в процес можуть залучатися обидві стегнові кістки. Захворювання слід обов’язково лікувати вчасно. У запущених випадках може застосовуватися оперативне втручання.

Причини захворювання

Порушення структури кісткової тканини як було зазначено вище розвивається поступово через порушення кровообігу в області стегнової кістки. Що може викликати загибель кістки стегна:

 • Перенесені на суглобі раніше операції;
 • Застосування певних протизапальних, глюкокортикоїдних, нестероїдних препаратів;
 • Захворювання хребта. Зокрема, це патології крижового відділу хребта;
 • Серповидна анемія;
 • Вплив радіації на організм.

Іноді захворювання розвивається через неясного генезу, і її протягом визнається идиопатическим. Через певні негативних факторів, в якості яких виступає порушення кровообігу в області суглоба звужуються і емболіруются кровоносні судини. Ризик утворення тромбів підвищує і висока в’язкість крові.

Є також травматична теорія виникнення асептичного некрозу, при якій руйнування кістки настає через певні травми, які призводять надалі до порушення кровообігу в області суглоба.

Симптоми асептичного некрозу

Симптоми варіюються в залежності від стадії захворювання. На початкових етапах хворі скаржаться на больові відчуття і проблеми з рухливістю. Біль може добре купироватися, але при поступовому руйнуванні кісткової тканини вона посилюється.

Больові відчуття іррадіюють в поперекову область, сідниці, колінні суглоби, іноді маючи сполучений характер. Поступово з розвитком захворювання атрофуються м’язи. Хворі відчувають проблеми з пересуванням, скаржачись на втому і кульгавість. Несвоєчасне лікування хвороби може привести до інвалідності.

Діагностика і лікування асептичного некрозу головки стегнової кістки

Діагностика захворювання на ранніх стадіях збільшує шанс на успішне лікування від патології. Лікування асептичного некрозу головки стегнової кістки залежить від стадії захворювання. На початкових етапах розвитку хвороби вдається коригувати стан за допомогою консервативної терапії. При останніх стадіях застосовується оперативне лікування асептичного некрозу. При діагностиці використовуються такі методи, як:

 • Загальний і біохімічний аналіз крові;
 • МРТ, комп’ютерна томографія;
 • Рентгенографія;
 • Аналіз на визначення маркерів асептичного некрозу в крові.

Консервативне лікування показує високу ефективність тільки на 1-2 стадії хвороби. Хворій людині можуть призначити хондропротектори, нестероїдні протизапальні ліки, засоби, активно впливають на мікроциркуляцію крові і лімфовідтік, вітаміни групи В і препарати кальцію для поліпшення структури кісткової тканини.

Хірургічне лікування призначається зазвичай на 3-4 стадії захворювання. Операції проводяться пацієнтам в тому випадку, якщо терапевтичне лікування не принесло результату або патологія зайшла в глибоку стадію. Робляться такі види операцій:

 • Трансплантація кісткових і м’язових ділянок для того, щоб замінити зруйновану частину суглобової головки;
 • Туннелизация, при якій в голівці створюють невеликі тунельні отвори, що дозволяє знизити больовий синдром і внутрішньокістковий тиск;
 • Остеотомія, при якій иссекаются ділянки клиноподібної кістки з фіксацією кісткових уламків.

Медики можуть проводити видалення ділянки кістки з некрозом за допомогою так званої артропластики, коли видаляється пошкоджена суглобова головка і навколо неї формується ділянка, що складається з кістково-хрящової тканини. Але найчастіше використовується ендопротезування. При цій процедурі повністю заміщається зруйнований суглоб на спеціальний штучний ендопротез. Оперативне втручання проходить під загальною або епідуральною анестезією. Після операції проводиться комплексна реабілітація пацієнта, спрямована на якнайшвидше відновлення.

Наш медичний центр – це кваліфікованийі лікувальний заклад, в якому проводиться ефективне лікування будь-яких патологій опорно-рухового апарату. У клініці працюють професійні лікарі, які використовують індивідуальні протоколи лікування.

Переваги клініки полягають в тому, що ми надаємо якісне лікування, застосовуючи сучасні методи інструментальної та лабораторної діагностики.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!