Послуги

Артроз підтаранного суглоба

Олег Лоскутов Олег Лоскутов Доктор медичних наук, проректор з клінічної роботи Дніпровського інституту медицини та громадського здоров'я, президент Української асоціації травматології, ортопедії та реабілітації.
Досвід роботи 20 років
link
Зв'язатися з лікарем

Артроз підтаранного суглоба – це захворювання, з яким може зіткнутися будь-яка людина. Патологія найчастіше розвивається у зрілому віці. Якщо звернути увагу на хворих на артроз підтаранного суглоба, то можна помітити, що кінцівка в таких випадках виглядає набряковою та деформованою.

Проблеми, пов’язані з артрозом підтаранного суглоба, можуть суттєво впливати на якість життя. Захворювання відрізняється повільним, але неухильно прогресуючим дегенеративним перебігом. Артроз підтаранного суглоба є запальним процесом, який виникає у пацієнтів у гомілкостопі.

Причини та симптоми появи патології

Будь-яке захворювання має свою етіологію походження. Зокрема, артроз гомілковостопного суглоба з’являється через різноманітні причини, до яких належить:

 • Наявність в анамнезі неспецифічної або специфічної інфекції;
 • Захворювання, пов’язані з порушенням обмінного процесу в організмі;
 • Механічні травми зв’язок, м’язів, хрящів або кісток стопи;
 • Велика маса тіла, через яку створюється посилене навантаження на опорно-руховий апарат;
 • Спадкова схильність.

Є певні симптоми артрозу, за наявності яких слід здійснити негайну діагностику стану стопи. Хвороба має дегенеративний характер. Згодом у пацієнтів руйнується хрящова тканина. Це веде до утворення наростів, які в клінічній ортопедії називають остеофітами.

Хворі скаржаться на біль та проблеми з ходьбою. Часто з’являються набряки, через які важко носити взуття. При розвитку артрозу стопа поступово втрачає свою фізіологічну функцію, пов’язану з опорою, ходьбою, стабілізацією положення ноги.

Може спостерігатися запалення в суглобі та тканинах, які оточують його. Пацієнти мають проблеми зі скутістю рухів, оскільки гомілковостоп залишається тугорухомим. Навіть невелика піша прогулянка при загостренні артрозу може доставляти довгий біль, що не проходить. При появі подібної симптоматики слід обов’язково звернутися до лікаря для огляду та подальшої діагностики захворювання.

Діагностика артрозу підтаранного суглоба

Діагностування включає інструментальні та лабораторні методи обстеження організму. Медики використовують рентгенограму, МРТ, КТ, завдяки яким можна детально вивчити рівень ураження суглоба.

Також призначається артроскопія, яка є оперативним методом діагностики. За допомогою візуалізації ураженої області можна оцінити ступінь дегенеративних змін та запальних процесів, що є в області гомілкостопу.

Лікування захворювання

Лікування артрозу підтаранного суглоба може включати як терапію, так і операцію у тяжких випадках. Застосовується також ЛФК, лікувальна гімнастика, фізіопроцедури. На початкових стадіях розвитку хвороби застосовується терапевтичне лікування, яке дає непогані результати.

При загостренні хвороби призначаються місцеві знеболювальні та протизапальні препарати, які знімають набряки та усувають больові синдроми. Крім того, застосовуються ін’єкції в уражений суглоб. Зазвичай, у суглоб іннервуються препарати кортикостероїдної групи.

Для запобігання м’язовим спазмам використовуються хондропротектори та міорелаксанти, які захищають хрящ пацієнта від подальшого дегенеративного руйнування. Такі процедури допомагають зупинити поступове руйнування суглоба, зберігши його функціональну рухливість. При купіруванні загострень рекомендується масаж, ЛФК та ​​фізіотерапія, які стимулюють кровообіг та лімфоток у ураженій кінцівці.

В якості засобу фізіотерапії застосовується оксигенотерапія та магнітна терапія, які полегшують болі та продовжують потім період ремісії. Лікар може додатково призначити носіння спеціальних ортопедичних конструкцій, як шини, ортези, спеціальні устілки, супінатори, які фіксують кінцівку у правильному анатомічному положенні.

Хірургічне лікування призначається лише у важких запущених випадках хвороби, коли повністю втрачено функціональність ураженого суглоба. Може проводитись заміна суглоба, яка пов’язана з ендопротезуванням. Процедура проводиться під загальним наркозом, і вона передбачає тривалу реабілітацію, потрібну для того, щоб відновити фізіологічні параметри суглоба.

Лікування артрозу підтаранного суглоба треба розпочинати вчасно. Багато пацієнтів доводять себе фактично до незворотних змін, але цього можна уникнути просто своєчасно звернувшись до лікаря за допомогою. Наш медичний центр надає ефективне та своєчасне лікування патологій опорно-рухового апарату. Переваги клініки полягають у наступному:

 • У нас є все необхідне для діагностики, лікування та реабілітації хворих, які страждають від артрозу підтаранного суглоба;
 • У клініці працюють лікарі вищих категорій;
 • Застосовуємо індивідуально розроблені протоколи лікування захворювань.

Ми гарантуємо успішність лікування. Всі наші пацієнти змогли позбавитися своїх проблем за допомогою нашої допомоги. Пам’ятайте, що захворювання опорно-рухової системи організму не можна запускати.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!