Послуги

Артроз дрібних суглобів стопи: лікування в Дніпрі

Олег Лоскутов Олег Лоскутов Доктор медичних наук, проректор з клінічної роботи Дніпровського інституту медицини та громадського здоров'я, президент Української асоціації травматології, ортопедії та реабілітації.
Досвід роботи 20 років
link
Зв'язатися з лікарем

Артроз дрібних суглобів стопи – це специфічне захворювання опорно-рухової системи організму . При артрозі дрібних суглобів стопи відбуваються певні деформаційні зміни, які завдають як естетичну незручність, а ще й впливає якість життя пацієнта.

Артроз дрібних суглобів стопи завдає маси незручностей. Захворювання має прогресуючий хронічний характер. Зовнішньо проявляється артроз дрібних суглобів запальними процесами в м’яких тканинах. Суглобові хрящі поступово руйнуються та зношуються, що приносить неприємні хворобливі відчуття.

Симптоми захворювання

Що таке артроз стопи? Насамперед це захворювання, що призводить до поступового руйнування суглобів. Діагностується патологія як у людей похилого віку, так і у пацієнтів у молодому віці. Симптоми артрозу бувають такими:

 • Болі в стопі, які посилюються під час ходіння. Вони мають нападоподібний характер і на ранніх стадіях добре купуються знеболюючими препаратами;
 • Деформація пальців. Якщо звернути увагу на фото пацієнтів, які страждають від артрозу, можна помітити те, що на пізніх стадіях захворювання вони викривлені неприродним чином;
 • Припухлість шкіри, набряки та почервоніння, які помітні зовні. Шкіра в області ураження артрозом гаряча на дотик;
 • Скутість руху, характерна в ранкові години відразу ж після пробудження;
 • Поява мозолів, ущільнень, вузликів, натоптишів.

Існує кілька видів артрозу, такі як артроз фалангів пальців ніг, артроз п’яти, артроз середнього відділу стопи, артроз плеснових кісток. В окремих клінічних випадках зустрічаються поєднані види артрозу.

Причини захворювання

На дегенеративні зміни в суглобах можуть вплинути кілька факторів. Насамперед патологія часто викликається порушеннями кровопостачання, яке може з’являтися через зайву вагу або проблеми з гормональною системою організму. Найчастішими причинами виникнення артрозу дрібних суглобів стопи є такі фактори, як:

 • Неправильне фізіологічне формування суглобів, у якому часто виникає артроз. Причому такий стан може бути як набутим, так і вродженим;
 • Плоскостопість, різна довжина ніг, неправильний розвиток і формування гомілок;
 • Гіподинамія, зайва вага;
 • Викривлення пальців на ногах;
 • Забиті місця, травми, розтягнення, які сталися із залученням до процесу хрящових тканин;
 • Запальні захворювання хронічного характеру, гормональні патології організму, діабет;
 • Біомеханічні порушення у руховій діяльності.

Також до додаткових факторів ризику належить неправильний спосіб життя, генетична схильність (якщо в сім’ї пацієнта хтось із кровних родичів вже страждав від артрозу), заняття професійним спортом, балетом, танцями, які можуть впливати на перевантаження суглобів стопи.

Часто артрози з’являються у жінок під час вагітності, оскільки в цей період набирається зайва вага, яка не впливає благотворним чином на суглоби ніг.

Ступені артрозу та діагностика захворювання

За своєю клінічною течією артроз буває 1,2,3 ступеня. При першому ступені артрозу пацієнт скаржиться на несильний біль у стопі. Зовні деформація суглобів непомітна. Другий і третій ступінь захворювання характеризується болями, припухлістю суглобів, дегенеративними змінами та викривленнями.

При діагностиці артрозу застосовуються лабораторні та інструментальні методи обстеження організму. Насамперед робиться рентгенологічне обстеження, що допомагає отримати порожнисту клінічну картину артрозу. Додатково медиками проводиться артроскопія, МРТ із контрастом, загальний та біохімічний аналіз крові. Протокол лікування будується з урахування анамнезу патології.

Лікування артрозу

Лікування артрозу може бути як терапевтичним, так і оперативним, яке застосовується в основному на пізніх та занедбаних стадіях захворювання.

На ранніх стадіях застосовується масаж, фізіотерапія, ЛФК, які дозволяють зняти болі та набряки. Хірургічні методи включають зрощення суглобів за допомогою гвинтів або прутів. Часто медикаментозні препарати оперативно вводяться прямо в область ураженого суглоба. У найважчих випадках може бути замінений гомілковостопний суглоб на імплант. Операція складна та потребує тривалої реабілітації.

Якщо говорити про масаж і ЛФК, то такі методи лікування артрозу застосовуються строго за призначенням лікаря, який повинен стежити за динамікою розвитку захворювання. За допомогою фізіотерапевтичних методів можна позбутися болю, набряків, скутості в рухах і малорухливості.

Для профілактики артрозу рекомендується носити зручне ортопедичне взуття, завдяки якому можна знизити навантаження на стопу. При цьому хоча патологія і носить хронічний характер, але в той же час її симптоми усуваються при проведенні правильного та грамотно підібраного лікування.

Що ми пропонуємо своїм пацієнтам?

Наш медичний центр є спеціалізованою багатопрофільною установою, в якій виявляється якісне та високоефективне лікування патологій опорно-рухового апарату. Наша клініка має необхідне діагностичне обладнання. Переваги клініки полягають у наступному:

 • У нас працюють висококваліфіковані фахівці в галузі клінічної ортопедії;
 • У нас є обладнання для діагностики захворювань;
 • Ми проводимо ефективне ортопедичне лікування;
 • У нас є можливість як амбулаторного, так і стаціонарного лікування;
 • Пропонуємо пацієнтам прийнятну вартість послуг.

Лікарі клініки – це дипломовані кандидати та доктори медичних наук. Медичні фахівці розробляють та впроваджують ефективні протоколи лікування патологій опорно-рухової системи організму. Ви можете звернутися до нашої клініки, просто зателефонувавши за телефоном, вказаним на сайті. Ми проведемо комплексне лабораторне та інструментальне обстеження та призначимо ефективне лікування. Беремося навіть за найскладніші випадки, гарантуючи те, що ви зможете раз і назавжди забути про артроз суглобів. Працюємо як із дорослими, так і з маленькими пацієнтами. У нас є амбулаторне та стаціонарне лікування.


Запрошуємо Вас на консультацію
до нас у клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому та зручному авто

Записатися на консультацію

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!