Послуги

Артроскопія

Олександр Лоскутов Олександр Лоскутов Академік НАМН України за спеціальністю "травматологія та ортопедія", доктор медичних наук, професор
Досвід роботи більше 50 років
Зв'язатися з лікарем

Артроскопія – це операція на колінному суглобі , яка дозволяє провести ретельну діагностику та за необхідності здійснити хірургічне втручання. Артроскопічна хірургія відноситься до малоінвазивних методик і не вимагає значних розрізів тканин. Під час процедури хірург може провести біопсію, видалити ділянку тканин, відкачати рідину, що накопичилася, зашити пошкоджений хрящ і т.д. Методика успішно застосовується у клініці Лоскутова під керівництвом досвідченого хірурга.

Показання до процедури:

  • пошкодження меніска;
  • патології хряща суглоба;
  • артроз колінного суглоба;
  • утворення кісти;
  • вільні суглобові тіла;
  • запалення синовіальної оболонки;
  • ревматоїдний артрит;
  • гіперплазія жирового тіла і т.п.

Повний список показань та протипоказань варто обговорити з лікарем під час консультації .

Як проводиться артроскопія колінного суглоба

Операція проходить із застосуванням анестезії. Тип наркозу обирається індивідуально: місцевий, загальний, провідниковий чи епідуральний. Потім на стегно накладають джгут, щоб усунути приплив крові до суглоба.

Хірург робить два невеликі проколи (до 6 мм кожен) . Через перший у порожнину суглоба вводиться спеціальний розчин, через другий інструмент артроскоп. Прилад є тонкою трубкою з мікровідеокамерою і джерелом світла. Лікар спостерігає за рухом трубки на моніторі. Зображення внутрішніх тканин є досить чітким, тому хірург може розглянути всі деталі. Методика дозволяє виявити будь-який дефект.

Процедура артроскопії загалом займає 30-60 хвилин. Після закінчення маніпуляцій хірург відкачує введений розчин, обробляє коліно антисептиком та накладає стерильну пов’язку.

Внаслідок артроскопії спостерігається:

  • значне зменшення або повне усунення болю;
  • зняття набряку та скупчень рідини в суглобовій порожнині;
  • відновлення рухової здатності коліна;
  • відновлення активності м’язів.

Завдяки тому, що під час операції практично не травмуються зовнішні тканини, реабілітація проходить набагато швидше, ніж при відкритому втручанні. Майже відразу після процедури артроскопії пацієнт відчуває помітні поліпшення.

Підготовка до артроскопії

Перед призначенням операції пацієнт повинен проконсультуватися з хірургом. Після вивчення історії хвороби, опитування та огляду лікар переконається у наявності показань. Для запобігання можливим протипоказанням необхідно здати аналізи, зробити кардіограму, пройти рентгенівське обстеження. Можливі й додаткові дослідження щодо призначення лікаря. Окремі рекомендації надаються у разі індивідуальних особливостей організму, у тому числі при непереносимості деяких видів наркозу.

Перед операцією небажано їсти, категорично забороняється вживати алкоголь. З ділянки, що оперується, слід видалити волосяний покрів – це зробить антисептичні дії більш ефективними.

Реабілітаційний період після операції

Після операції пацієнт перебуває у стаціонарному відділенні клініки всього 1-2 дні. Перший день на нозі залишається туга пов’язка, щоб уникнути кровотечі. Кінцівку тримають у трохи піднесеному положенні. Вже другого дня призначається легка лікувальна фізкультура розробки суглоба. Якщо пацієнт відчуває неприємні болючі відчуття, спочатку призначаються знеболювальні препарати.

Реабілітація після артроскопії займає набагато менше часу, ніж за відкритих втручань. Якщо не виникло жодних ускладнень, пацієнта виписують уже за два дні. Протягом тижня реабілітація включає фізіотерапію, масаж та ЛФК. Після цього суглоб вже готовий до звичних навантажень. Якщо пацієнт похилого віку або має супутні хвороби, реабілітація може тривати більше часу.

Вірогідність ускладнень

До нормальних ефектів від процедури відносяться неприємні больові відчуття та набряк. Це адекватна реакція організму на хірургічне втручання. Такі симптоми проходять через 1-2 дні, але можуть продовжитися через слабкість організму та низьку здатність до загоєння.

Операція стосується безпечних методик, однак, як і завжди, потрібно враховувати можливі ризики. Успіх артроскопії повністю залежить від двох факторів:

  • досвідченість та кваліфікація хірурга;
  • індивідуальні особливості пацієнта.

Слід зазначити, що ускладнення після цієї процедури трапляються вкрай рідко. До них належать кровотеча, артрит, запалення, тромби, синовіт, ушкодження зв’язок. Якщо виникла одна з перерахованих проблем, лікар зобов’язаний усунути наслідки. І тому операція проводиться повторно чи призначаються інші процедури: пункція, курс антибіотиків тощо.

Усі можливі ускладнення зводяться нанівець, якщо операцію проводить професіонал. Досвідчений хірург проведе ретельне дослідження та розрахує ризики. Якщо провести процедуру за всіма стандартами, ефект від неї буде максимально позитивним.

Артроскопія колінного суглоба в Дніпрі

У клініці академіка Лоскутова ви отримаєте кваліфіковану медичну допомогу. У штаті центру MedinUa працюють найкращі фахівці у Дніпрі. Артроскопія дозволить вам назавжди забути про біль у коліні та вести активне життя!

Переваги нашої клініки:

  • доступна вартість операцій;
  • експертний рівень хірургії;
  • практикуючі хірурги з досвідом роботи від 10 років;
  • комфортні умови перебування;
  • домашня ситуація в палатах.

У нас є все необхідне обладнання, знання та досвід для проведення подібних операцій. Наші хірурги усунуть дефекти колінного суглоба будь-якої складності. Зверніться до нашого медичного центру – і знову знайдете впевнену ходу!

Обговорити ціни, гарантії, протипоказання, ефективність операції та інші подробиці можна під час консультації з хірургом. Запишіться на прийом прямо зараз за контактним номером: (067) 795-02-35


Акція. Мінус 10-20 відсотків для пацієнтів, які постраждали у наслідок бойових дій та їх родичів

Записатися на консультацію

    Дякую
    за Вашу заявку!

    Розкажіть,
    що Вас турбує, та наш
    спеціаліст з Вами зв'яжеться




      Дякую
      за Вашу заявку!

      Розкажіть,
      що Вас турбує, та наш
      спеціаліст з Вами зв'яжеться





      Оберіть фахівця

      • Оберіть фахівця

      • Олександр Лоскутов (Травми, ортопедія, ортопедична онкологія та інше)

      • Олег Лоскутов (Ортопедія, ендопротезування кульшового, колінного, лікування стопи, дитяча ортопедія, лікування болю у суглобах )

      • Віктор Безпалий(Ортопед-травматолог, гострі травми, лікування ортрозу безоперативним авторським методом)