Послуги

Лікування розтягнення зв'язок

Максим Єлісєєв Старший реабілітолог,
кінезіології

Зв'язатися з лікарем

Розтягнення зв'язок - не тільки спортивна, а й поширена повсякденна травма. Взуття на підборах, слизький лід, необережність на дорозі - все це може послужити причиною пошкоджень. Щоб прискорити відновлення і уникнути ускладнень, лікування розтягнення зв'язок необхідно почати відразу після події. Клініка академіка Лоскутова пропонує комплексну допомогу в боротьбі з подібними травмами: починаючи від надання першої допомоги, закінчуючи курсом реабілітації.

Симптоми травми

Характер і складність лікування травми багато в чому залежить від ступеня пошкодження зв'язки. Виділяють три види розтягувань:

 • 1 ступінь - розрив тільки частини волокон. При таких ушкодженнях немає синців, практично не немає набряку або припухлості тканин, збережена механічна цілісність волокна. Пацієнт відчуває біль помірної сили.
 • 2 ступінь - розрив здебільшого волокон, іноді задіяна також капсула. Характеризується невеликим синцем, освітою видимої припухлістю. При ворушіння суглобом пацієнт відчуває біль. Суглоб може патологічно рухатися.
 • 3 ступінь - розрив всіх волокон сухожилля. З'являється сильний набряк припухлість, виражені синці. Суглоб патологічно рухливий.

Як лікувати розтягнення зв'язок?

При отриманні травми важливо надати отримати першу допомогу. У домашніх умовах головне - забезпечити повну нерухомість пошкодженої кінцівки. Також можна прикласти грілку з льодом, щоб зняти набряклість. Краще тримати травмовану кінцівку вище, щоб забезпечити відтік крові.

Для якнайшвидшого відновлення важливо не допустити наступних протипоказань:

 • Чи не впливайте на уражену кінцівку теплом. Абсолютно протипоказані лазня, гаряча ванна, компреси і т.п.
 • Утримайтеся від вживання алкоголю.
 • Постарайтеся повністю знерухомити кінцівку, що не повертайте суглоби, що не напружуйте м'язи.
 • Не робіть масаж ураженої області - це тільки посилить набряклість.

Для ефективного лікування рекомендуємо відразу ж звернутися в клініку для діагностики. Як правило, лікар діагностує розтягнення на підставі огляду та опитування пацієнта. Якщо потрібне додаткове обстеження, лікар призначає УЗД суглоба, МРТ і рентгенографію.

Найпоширеніший тип травми - розтягнення зв'язок ноги, зазвичай голеностопа. При такому виді травми лікар призначає постільний режим, щоб забезпечити нерухомість кінцівки. На пошкоджену ділянку накладається пов'язка з еластичного бинта. При гострих больових відчуттях призначаються протизапальні препарати (наприклад, ібупрофен, диклофенак або кетанов). Часто застосовуються протинабрякові крему і мазі. Якщо в порожнині суглоба зібралася кров, лікар зробить прокол і видалить зайву рідину. Якщо відмовитися від цієї процедури, вірогідні значні ускладнення, аж до запалення.

При повному розриві зв'язки (3 ступінь) лікар може призначити хірургічне лікування. Це необхідно, якщо зв'язки не можуть повністю відновитися самостійно. Методика проведення операції підбирається індивідуально для кожного пацієнта залежно від ситуації.

Характер і тривалість реабілітації

Найважливіший етап одужання - це реабілітація. Досвідчений ортопед складе індивідуальну програму відновлення з урахуванням ступеня пошкодження і особливостей вашого організму. Програма може включати:

 • комплекс фізичних вправ;
 • УВЧ-терапія (вплив змінних струмів для розширення кровоносних судин і поліпшення обміну речовин);
 • мікромасаж за допомогою ультразвуку;
 • парафінотерапія для зняття запалення;
 • магнітотерапія для нормалізації кровообігу;
 • масаж;
 • водні процедури (гідротерапія);
 • грязьові ванни.

Крім того, важливо дотримуватися певної дієти. Загоєнню зв'язок сприяє їжа, багата білком і кальцієм. Лікар також може призначити вітамінні комплекси і харчові добавки (наприклад, глюкозамін і хондроїтин).

Тривалість загоєння м'язів залежить від методів лікування і фізіологічних особливостей пацієнта. Перша ступінь розтягнення зв'язок руки або ноги повністю лікується в середньому 1-2 тижні, друга - близько 3-6 тижнів. При третього ступеня лікування і реабілітація можуть зайняти більше півроку.

Можливі ускладнення

Пацієнт повинен строго слідувати рекомендаціям фахівця - в такому випадку процес лікування і реабілітації буде помітно скорочений. Але якщо не проходити реабілітаційні процедури, велика ймовірність ускладнень.

Будь-які травми, навіть незначні, не проходять безслідно. Особливо це стосується зв'язок - вони заживають дуже погано. Якщо спочатку не забезпечити пошкодженої кінцівки повний спокій, утворюються тендініти - запалення. Найчастішим ускладненням також є нестабільність суглоба, яка лікується фізичними вправами.

Для відновлення дієздатності м'язів важливі і дозовані навантаження після усунення перших симптомів. Якщо переборщити з навантаженнями, часто на вже наявні розтягування нашаровуються додаткові розриви. Це помітно ускладнює травму і розтягує процес відновлення.

Лікування розтягнення зв'язок в Дніпрі

Якщо ви виявили у себе симптоми розтягнення зв'язок, негайно зверніться до лікаря. Отримати професійну допомогу в Дніпрі ви зможете в клініці ортопедії і травматології MedinUa.

Переваги нашого медичного центру:

 • доступна вартість лікування;
 • гарантія конфіденційності;
 • зручне розташування клініки;
 • професійні лікарі з багаторічним досвідом роботи;
 • сучасне обладнання;
 • комфортні умови перебування.

Щоб уточнити ціни послуг та інші деталі, зв'яжіться з нами за контактним номером: (067) 795 02 35

Не втрачайте час - чим раніше почати лікування, тим менше буде період реабілітації! Запишіться на прийом прямо зараз.

Записатися на консультацію

Запрошуємо Вас на консультацію
до нас в клініку!

Записатися на консультацію
Спасибі
за Вашу заявку!
Залиште свій номер
і ми Вам передзвонимо
Дякую
за Вашу заявку!
Medinua
Розкажіть,
що Вас турбує, та наш
спеціаліст з Вами зв'яжеться
Спасибі
за Вашу заявку!
Розкажіть,
що Вас турбує, та наш
спеціаліст з Вами зв'яжеться
Уходите?
Пожалуйста, подскажите почему
или задайте Ваш вопрос
Спасибі
за Вашу заявку!
Или спросите в соц. сетях:
Записаться и оплатить консультацию
Заявка отправлена.
Осталось внести предоплату
Оплатить 499 грн
ВАЖНО! Укажите свой телефон в поле "Назначение".
Записаться и
оплатить консультацию
Или оплатите консультацию с помощью оператора Viber
*консультация проводится при полной предоплате
Робимо ще й зуби!
Хочете, передзвонимо Вам
за 60 секунд?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ