Послуги

Ендопротезування колінного суглоба

Александр Лоскутов Академік НАМН України,
ортопед-травматолог

Ендопротезування колінного суглоба - це процедура, при якій уражений суглоб замінюється на його штучний аналог. Часто ця процедура потрібна при травмах або при наявності в анамнезі дисплазії тазостегнових суглобів у підлітків і дітей, дистрофічних змін у вигляді остеоартрозу. Якщо звернути увагу на пацієнтів, які страждають від патології, то можна помітити, що суглоб деформований і змінений.

Треба відзначити факт того, що ендопротезування колінного суглоба є єдиним ефективним лікуванням при дисплазії тазостегнових суглобів у дітей. Також процедуру актуально проводити при важких запущених стадіях артрозу, коли вже неможливо застосовувати терапію для лікування пацієнта.

Ендопротезування колінного суглоба є виправданою операцією в тому випадку, коли стандартне лікування у вигляді фізіотерапії, лікарської терапії, ЛФК не приносить результат. Симптоми важких дегенеративних змін полягають в болях, деформації суглоба, припухлості, проблеми з ходьбою, згинання та розгинання кінцівки. Види оперативних втручань, що застосовуються на практиці

Після проведеної діагностики та збору анамнезу лікар визначає тактику майбутнього хірургічного лікування. Зазвичай використовується повна заміна суглоба.

Якщо говорити про фіксацію, то часто застосовується цементний і безцементний метод кріплення протеза. Сам протез виготовляється зі спеціальних біологічно сумісних з організмом компонентів, які анатомічно повторюють форму здорового суглоба.

При одномищелковом заміщення на протез замінюються певні уражені елементи. Процедура робиться, коли уражається тільки один медіальний або латеральний мищелок, який є кістковим утворенням з кріпиться до нього зв'язками.

На практиці найчастіше робиться тотальне протезування з повною заміною суглоба. Для тотального протезування застосовуються особливі високотехнологічні і біологічно сумісні протези, які при правильному встановленні служать близько 25 років. За допомогою операції і подальшої реабілітації можна відновити функцію втраченого суглоба повністю.

Коли настав час робити ендопротезування колінного суглоба?

Яким чином проводиться ендопротезування?

Після діагностування і повного обстеження пацієнта призначається вид протезування. Перед цим здійснюється поглиблена діагностика, що здійснюється за допомогою рентгенограми, КТ, МРТ. Далі оцінюється можливий ризик з урахуванням супутніх гострих або хронічних патологій.

Потім підбирається протез і робиться узгодження з моделлю імпланта, яка буде застосовуватися для заміни ураженого суглоба. Втручання проводиться наступним чином:

  • Здійснюється поздовжній розріз в центрі коліна і розсуваються тканини;
  • Хірург зрушує колінну чашечку забезпечуючи собі вільний доступ до суглоба;
  • Далі спеціальним чином послаблюються зв'язки і зрізаються фрагменти пошкодженої кістки;
  • Після попередньо тирсу і шліфування кістки замінюється ділянку стегна за допомогою особливого анатомічного протеза;
  • Фіксується поліетиленовий вкладиш і встановлюється ендопротез на основі щільної посадки або цементного скріплення.

Після оперативного втручання накладаються шви і встановлюється дренажна система разом з шиною і фіксуючою пов'язкою. Після операції призначаються антибіотики і антикоагулянти, завдяки яким можна запобігти можливому приєднання інфекції. Терапевтичні препарати підбираються строго індивідуально з урахуванням фізіологічного стану пацієнта.

Будь-яка операція - це ризик. Природно те, що можливі ускладнення, які можуть продукуватися на тлі наявних хронічних захворювань або самим ендопротезом. Часто пацієнтів турбує сильний набряк ноги, який може спостерігатися протягом десяти днів. Це нормальне явище і проявляти тривожність слід в тому випадку, якщо набряк не сходить протягом двох тижнів.

В основному операція переноситься добре і після реабілітації осіб повертається до нормального життя, так як штучний суглоб функціонує так само, як і анатомічний.

Реабілітація після проведеної операції

Важливе значення після проведення процедури ендопротезування має реабілітація. Вона починається відразу ж на наступний день після проведення операції. Вона потрібна для того, щоб уникнути пролежнів і відновити місцевий кровообіг в колінному суглобі. Для цих цілей проводиться спеціальна гімнастика, проробляється за призначенням лікаря. Пацієнт зазвичай робить обертання стопи по годинникової стрілки.

Для зняття больових відчуттів застосовуються спазмолітики і знеболюючі препарати. Пацієнти встають в перший раз через 2-4 години після проведення ендопротезування колінного суглоба, і після перших 2-3 діб пересуваються за допомогою ходунків, потім переходять на милиці. На яких пересуваються від місяця до двох. Реабілітаційні заходи проводяться приблизно протягом півроку часу. Доводиться вчитися ходити заново, здійснюючи прогулянки або піднімаючись по сходах. Спеціальний масаж, терапія, ЛФК, гімнастика допомагають швидше відновитися. Більшість пацієнтів залишаються задоволеними проведеним оперативним втручанням.

Наша клініка пропонує ендопротезування колінного суглоба в Дніпрі. У нас працюють провідні лікарі-ортопеди і хірурги, які проводять складні малоінвазивні операції, пов'язані з лікуванням захворювань опорно-рухової системи організму. Переваги клініки полягають в наступному:

  • Медичний центр організовує сучасну діагностику, профілактику, оперативне і терапевтичне лікування захворювань колінного суглоба;
  • У нас працюють висококваліфіковані медики. Це лікарі вищих категорій, які мають великий досвід роботи з пацієнтами;
  • Гарантуємо високу ефективність лікування і беремося за найскладніші клінічні випадки.

Після звернення в клініку ми проводимо обстеження зі збором анамнезу. Протокол лікувальних процедур встановлюється індивідуально з урахуванням фізіологічного стану пацієнта. Працюємо з різними категоріями пацієнтів. Ми розробляємо лікувальні процедури таким чином, щоб реабілітація після ендопротезування проходила максимально продуктивно.

Записатися на консультацію

Запрошуємо Вас на консультацію
до нас в клініку!

Ми надішлемо за Вами особистого водія на просторому і зручному авто

Записатися на консультацію
Спасибі
за Вашу заявку!
Залиште свій номер
і ми Вам передзвонимо
Дякую
за Вашу заявку!
Medinua
Розкажіть,
що вас турбує і наш
спеціаvalue="">
Расскажите,
что вас беспокоит и наш
специалист с вами свяжется
Спасибі
за Вашу заявку!
Решите
свою проблему
в 1 клик!
Не уходите
Задайте нам вопросы бесплатно!
Спасибі
за Вашу заявку!
Или спросите в соц. сетях:
Записаться и оплатить консультацию
Заявка отправлена.
Осталось внести предоплату
Оплатить 499 грн
ВАЖНО! Укажите свой телефон в поле "Назначение".
Записаться и
оплатить консультацию
Или оплатите консультацию с помощью оператора Viber
*консультация проводится при полной предоплате
Делаем еще и зубы!
Хочете, передзвонимо Вам
за 60 секунд?
КНОПКА
ЗВ'ЯЗКУ