Корисна інформація

Остит: причини, симптоми, лікування

Остит: причини, симптоми, лікування
Цю статтю написано разом з Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Остит – це патологія, що має на увазі запалення кісткових тканин. Важливо відзначити те, що лікування оститу має носити комплексний і тривалий характер.

Остит може мати специфічний і неспецифічний характер. При специфічному оститі хвороба розвивається в результаті наявної в анамнезі патології, при якій уражається кісткова тканина через вплив вірусів і хвороботворних мікроорганізмів. Викликати остит специфічного генезу може, наприклад, туберкульоз або сифіліс. Неспецифічна форма хвороби з’являється через травми, неправильно проведені оперативні втручання або ж переломи кістки.

За формою виділяються гострі і хронічні остіти. При гострій формі спостерігається деструкція кісткової тканини, а при хронічній відбувається поступова проліферація кісток. Якщо звернути увагу на фото хворих на хронічний остіт, то можна помітити, що кінцівки набряклі і викривлені.

Патологія при відсутності лікування може призвести до важких наслідків для організму, тому при підозрі на остит слід негайно звернутися за лікарською допомогою до фахівців.

Причини появи захворювання

Медики виділяють два основних чинника розвитку хвороби. Зокрема, це травми і інфекційне ураження кісткової тканини. Важливо відзначити те, що при відкритих переломах або травмах патогенні організми можуть потрапити в кісткову тканину і це викликає запальний процес.

Іноді з’являється патологія на тлі неправильно проведеного оперативного втручання, коли медиками з тих чи інших причин не дотримуються встановлені гігієнічні та санітарні норми. В результаті неправомірно проведених хірургічних маніпуляцій утворюється сприятливе середовище для того, щоб патогенні мікроорганізми розвивалися.

Є й інфекційні патології, які провокують ураження кісток. До таких захворювань відноситься туберкульоз, бруцельоз, гонорея, сифіліс, паратифи, ревматоїдний артрит.

Симптоми розвитку захворювання

Симптоматика може мати різних характер в залежності від справжньої причини появи оститу. В першу чергу хворі скаржаться на болі в області ураженої кістки, які наростають з перебігом хвороби. Це може говорити про те, що у пацієнта розвивається гостра форма оститу, яка вимагає негайного втручання лікаря.

Можливі появи припухлості, з’являються флегмони і свищі. Відзначається потовщення кісткової тканини і розвиток періодонтиту. При хронічній формі хвороби симптоматика має більш змащений характер. Часто хворі скаржаться на незначні болі, з’являється остеопороз і остеомаляція, деформується постава, порушується мобільність і хода.

Діагностика захворювання

При діагностиці проводиться візуальний огляд пацієнта. На підставі скарг хворого лікар призначає збір інструментальних і лабораторних аналізів. Береться загальний і біохімічний аналіз крові. Робиться рентгенологічне обстеження організму, яке допомагає детально вивчити уражену область.

Також проводиться МРТ і КТ, робиться біопсія кісткової тканини, здійснюються бактеріологічні та імунологічні проби. Лікувальні процедури призначаються після повного збору анамнезу.

Лікування оститу

Якщо захворювання викликали певні патогенні мікроорганізми, то тоді проводиться терапія, нищівна для інфекції. В окремих випадках робиться хірургічне втручання, яке носить назву некроектоміі.

За допомогою некроектоміі січуть і видаляється уражену ділянку кістки. Також може відбуватися санація, за допомогою якої видаляються уражені тканини з наступною антибактеріальною обробкою. Лікування пацієнтів проводиться в умовах стаціонару.

В обов’язковому порядку призначається антибактеріальна терапія. В якості ефективного засобу застосовуються антибіотики широкого спектру дії. Додатково можуть призначатися фізіотерапевтичні процедури.

Наш медичний центр – це багатопрофільний заклад, в якому проводиться ефективне лікування захворювань опорно-рухового апарату. Переваги клініки полягають в тому, що ми використовуємо інноваційні методи діагностики, лікування і реабілітації захворювань. У клініці працюють досвідчені лікарі вищих категорій. Ми знаходимо індивідуальне лікування для кожного пацієнта, який звертається до нас за допомогою.

Записатися на консультацію

Фахівці напряму


Схожі статті

Біль у п'яті при ходьбі: причини, лікування Біль у п'яті при ходьбі: причини, лікування

Остит – це патологія, що має на увазі запалення кісткових тканин. Важливо відзначити те, що лікування оститу має носити комплексний і тривалий характер. Остит може мати специфічний і неспецифічний характер. При специфічному оститі хвороба розвивається в результаті наявної в анамнезі патології, при якій уражається кісткова тканина через вплив вірусів і хвороботворних мікроорганізмів. Викликати остит специфічного […]

Набряк коліна і гомілки Набряк коліна і гомілки

Остит – це патологія, що має на увазі запалення кісткових тканин. Важливо відзначити те, що лікування оститу має носити комплексний і тривалий характер. Остит може мати специфічний і неспецифічний характер. При специфічному оститі хвороба розвивається в результаті наявної в анамнезі патології, при якій уражається кісткова тканина через вплив вірусів і хвороботворних мікроорганізмів. Викликати остит специфічного […]

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!