Корисна інформація

Гіпермобільность суглобів: причини, симптоми, лікування

Гіпермобільность суглобів: причини, симптоми, лікування
Цю статтю написано разом з Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Синдром гіпермобільності суглобів – це системна патологія, яка виникає в сполучної тканини. Синдром гіпермобільності суглобів характеризується аномальною рухливістю суглобової тканини, яка спостерігається на тлі відсутності ревматоїдних захворювань.

Відмінність захворювання від інших патологій опорно-рухового апарату криється в тому, що його симптоматика може бути схожа з іншими патологіями. Тому часто замість діагнозу синдром гіпермобільності суглобів ставиться діагноз ревматоїдний артрит, і пацієнт лікується зовсім від іншої хвороби. Тому при підозрі на синдром гіпермобільності суглобів треба звертатися до досвідчених і кваліфікованих ортопедів і клінічним ревматологам.

Причини появи захворювання

Гіпермобільність суглобів часто з’являється на тлі професійного заняття спортом. Наприклад, вона характерна для балетних танцюристів, художніх гімнастів, спортсменів, які здійснюють виснажливі вправи, що призводять до надмірного розтягнення м’язів. Якщо говорити про непрофесійні причини появи патології, то найчастіше хвороба розвивається на тлі генетичних і ендокринологічних патологій, при вагітності, акромегалії, гіперпаратироїдизмі.

Синдром гіпермобільності суглобів може бути характерний для таких захворювань, як синдром Елерса-Данлоса або синдром Марфана. Подібна патологія має генетичний характер, і нерідко вона з’являється у дітей, батьки яких страждали від синдрому гіпермобільності суглобів. Важливо відзначити те, що усунення симптому гипермобильности суглобів має на увазі довгий терапевтичне лікування, масаж, ЛФК і фізіопроцедури.

Cимптоми патології

В основі синдрому гіпермобільності суглобів часто лежить фактор спадковості гена, який відповідає за розподіл колагену в сполучній тканині. Поступово зменшується механічна міцність сухожиль і зв’язок, і це призводить потім до вивихів, травм, підвивихи.

Хворі часто стикаються з миалгиями і артралгиями, які приносять дискомфорт у вигляді болю і скутості м’язів. Найчастіше патологія локалізується в суглобах ліктів, стоп, гомілки, колін, плечових суглобів. Також може спостерігатися бурсит, теносіновіт або синовіт, що характеризується накопиченням синовіальної рідини в суглобах.

Якщо звернути увагу на фото, то можна помітити, що хворі можуть згинати суглоби в абсолютно ненормальних фізіологічних положеннях. М’язово-суглобовий больовий синдром на пізніх стадіях хвороби може бути досить відчутним. При ураженні нижніх кінцівок може спостерігатися артроз гомілковостопного суглоба, комбіноване, поздовжена або поперечна плоскостопість. Позасуглобові прояви синдрому гіпермобільності суглобів полягають в наступному:

 • Стрий, які не пов’язані з ожирінням, ендокринними захворюваннями або вагітністю хворого;
 • Пролапс мітрального клапану;
 • Грижі, які мають різну локалізацію;
 • Опущення внутрішніх органів;
 • Варикозне розширення вен;
 • Надлишкова крихкість і розтяжність шкірних покривів.

Особливість синдрому гіпермобільності суглоба полягає в тому, що з часом може призводити до тяжких ускладнень у вигляді бурситів, синовитів, також підвищується ризик вивихів, артритів, міжхребцевих гриж, ювенільних артритів, плоскостопості.

Лікування та діагностика патології

Лікування синдрому гіпермобільності суглобів проводиться після збору повного анамнезу, що характеризує наявність хвороби. При діагностиці використовується лабораторне та інструментальне обстеження організму. Лікарі в своїй практиці застосовують ультразвукове обстеження суглобів, МРТ, КТ, рентгенограму.

Лікування пацієнтів залежить від кожного конкретного випадку. В першу чергу лікувальні процедури носять комплексний і зміцнює характер. При усуненні больових відчуттів використовуються нестероїдні протизапальні препарати.

Також використовуються еластичні відрізи і наколінники, які забезпечують підтримку суглобу. Корекція плоскостопості регулюється завдяки ортопедичним устілкам.

Медикаментозна терапія використовується в якості симптоматичного лікування. Може застосовувати додатково Трамадол або Ібупрофен. Якщо ви зіткнулися з подібною патологією, то в такому випадку наш медичний центр здійснює лікування синдрому гіпермобільності суглобів.

Ми гарантуємо якісне лікування, діагностику та реабілітацію захворювань опорно-рухового апарату. Клініка володіє всім необхідним діагностичним обладнанням. Переваги клініки полягають в тому, що у нас працюють досвідчені лікарі вищих категорій.

Знаходимо до кожного пацієнта індивідуальний підхід.

Важливо! Стаття написана за рекомендаціями лікарів, що мають відношення до цього профілю.
Записатися на консультацію

Схожі статті

Біль у п'яті при ходьбі: причини, лікування Біль у п'яті при ходьбі: причини, лікування

Синдром гіпермобільності суглобів – це системна патологія, яка виникає в сполучної тканини. Синдром гіпермобільності суглобів характеризується аномальною рухливістю суглобової тканини, яка спостерігається на тлі відсутності ревматоїдних захворювань. Відмінність захворювання від інших патологій опорно-рухового апарату криється в тому, що його симптоматика може бути схожа з іншими патологіями. Тому часто замість діагнозу синдром гіпермобільності суглобів ставиться діагноз […]

Набряк коліна і гомілки Набряк коліна і гомілки

Синдром гіпермобільності суглобів – це системна патологія, яка виникає в сполучної тканини. Синдром гіпермобільності суглобів характеризується аномальною рухливістю суглобової тканини, яка спостерігається на тлі відсутності ревматоїдних захворювань. Відмінність захворювання від інших патологій опорно-рухового апарату криється в тому, що його симптоматика може бути схожа з іншими патологіями. Тому часто замість діагнозу синдром гіпермобільності суглобів ставиться діагноз […]

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!