Корисна інформація

Бурсит

Бурсит
Цю статтю написано разом з Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Бурсит – це хронічне, підгостре або гостре захворювання опорно-рухового апарату. Бурсит в суглобі характеризується запальним процесом виникає в області синовіальної сумки. Процес характеризується накопиченням і рясним утворенням патологічного ексудату, болем, почервонінням, припухлістю в області суглоба, іноді при хронічному перебіг патології спостерігається випіт. Існують наступні види бурситу, такі як:

 • Бурсит тазостегнового суглоба;
 • Бурсит суглобів руки (найчастіше пацієнта стикаються із запаленням синовіальної сумки великого пальця);
 • Бурсит колінного суглоба;
 • Бурсит плечового суглоба;
 • Бурсит ліктьового суглоба.

Патологія часто діагностується, виникає в області плечового або колінного суглоба у чоловіків у віці старше 35 років. Вважається, що це стандартне захворювання спортсменів, які відчувають серйозні фізичні навантаження під час тренувань. Лікування і діагностику патології слід проводити вчасно, так як з часом хвороба може призвести до таких серйозних наслідків, як інвалідність.

Захворювання класифікується з урахуванням локалізації патологічної області (коліно, плече, тазостегновий суглоб, пальці рук). Також хвороба градує в залежності від клінічного перебігу. Вона буває хронічної, підгострою і гострою. Також враховується збудник, адже в окремих клінічних випадках бурсит може мати вірусну або бактеріологічну природу.

Причини виникнення захворювання

Стандартною причиною появи бурситу є травма або навіть садно, при якій можливо бешиха в області суглоба. Також бурсит може розвиватися при ослабленні імунітету при цирозі, СНІД, інфекційних захворюваннях.

На появу патології може впливати подагра і відкладення солей в синовіальну сумку, надмірні фізичні навантаження, пов’язані із заняттями спортом. Плечовий бурсит, як правило, часто діагностується як раз-таки у спортсменів. Вірогідність захворювання бурсит збільшується з віком і при надмірній вазі, що створює велике навантаження на суглоби і опорно-руховий апарат.

Симптоми бурситу

Симптоми хвороби досить специфічні. Ознаки захворювання починаються з появи болів в області суглоба, які посилюються при русі або через фізичні навантаження.

Суглоб стає почервонілим і гарячим на дотик. При бактеріальній природі захворювання можуть спостерігатися нагноєння і відділення ліквору. Також характерним симптом бурситу є набряки, підвищена температура, слабкість і загальне нездужання організму.

При відсутності лікування може виникати навколосуглобових свищ, гнійний артрит, адгезивний капсуліт, остеомієліт. Найнебезпечнішим ускладненням може виступати сепсис і некроз тканини, які в окремих випадках призводять до серйозних, часом навіть летальних наслідків для пацієнта.

Діагностика і лікування бурситу

Як лікувати бурсит? В першу чергу робити це самостійно не варто, краще звернутися до фахівців для проведення лабораторної та інструментальної діагностики. Діагноз поставити можна на підставі проведеної бурсографія, рентгена, артографіі, МРТ, взяття пункції з ураженої області, ультразвукового обстеження суглоба.

Лікування ліктьового або плечового бурситу може бути, як терапевтичним, так і оперативним. Також в комплекс лікувальних процедур включається ЛФК, масаж і фізіотерапія. Лікар може накласти лангету або гіпс на суглоб і призначити комплекс знеболюючих і протизапальних препаратів. При важкому хронічному бурситі може застосовуватися видалення патологічних областей в районі синовіальної сумки. Також иссекаются свищі з подальшим видаленням гнійного вмісту і промиванням рани за допомогою антисептиків.

Клініка сучасної ортопедії академіка Лоскутова пропонує ефективне і своєчасне лікування бурситу. Ми використовуємо перевірені і клінічно схвалені методи інструментальної та лабораторної діагностики. При виборі протоколу лікувальних процедур медики орієнтуються на індивідуальні особливості перебігу захворювання. Ви можете сміливо довіряти багаторічному досвіду в області лікування хвороб опорно-рухового апарату.

Важливо! Стаття написана за рекомендаціями лікарів, що мають відношення до цього профілю.
Записатися на консультацію

Фахівці напряму


Схожі статті

Біль у п'яті при ходьбі: причини, лікування Біль у п'яті при ходьбі: причини, лікування

Бурсит – це хронічне, підгостре або гостре захворювання опорно-рухового апарату. Бурсит в суглобі характеризується запальним процесом виникає в області синовіальної сумки. Процес характеризується накопиченням і рясним утворенням патологічного ексудату, болем, почервонінням, припухлістю в області суглоба, іноді при хронічному перебіг патології спостерігається випіт. Існують наступні види бурситу, такі як: Бурсит тазостегнового суглоба; Бурсит суглобів руки (найчастіше […]

Забиті місця Забиті місця

Бурсит – це хронічне, підгостре або гостре захворювання опорно-рухового апарату. Бурсит в суглобі характеризується запальним процесом виникає в області синовіальної сумки. Процес характеризується накопиченням і рясним утворенням патологічного ексудату, болем, почервонінням, припухлістю в області суглоба, іноді при хронічному перебіг патології спостерігається випіт. Існують наступні види бурситу, такі як: Бурсит тазостегнового суглоба; Бурсит суглобів руки (найчастіше […]

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!