Корисна інформація

Біль у п’яті при ходьбі: причини, лікування

Біль у п’яті при ходьбі: причини, лікування
Цю статтю написано разом з Артем Науменко Артем Науменко Лікар – ортопед-травматолог, вертебролог, спеціаліст у сфері біомеханіки колінного та кульшового суглобів, сертифікований EPOS дитячий ортопед, експерт у галузі ендоскопії.
Досвід роботи 20 років. Головний лікар клініки MedinUA.
link
Зв'язатися з лікарем

Якщо під час ходьби ви відчуваєте біль у п’яті, це може бути сигналом до серйозного порушення. Але, турбуватися завчасно теж не варто, адже причин у такого больового синдрому існує безліч. У цій статті ми детально розберемо види порушень, які призводять до болів в області п’яти. Але підкреслимо: точний діагноз може поставити тільки лікар.

Часто з болями пов’язана надмірне навантаження на ногу: висока активність, носіння взуття на підборах, зайву вагу. Але також, причиною виступають і внутрішні порушення.

Запальні процеси

 • Підошовний фасциит – так звана «п’яткова шпора». Симптомом захворювання виступає постійний больовий синдром, який особливо сильно відчувається рано вранці. Запалення виникає в області фасції, через що поступово утворюється патологічний наріст. При натисканні на п’яту наріст постійно травмує фасцію, викликаючи гострий біль. Патологія зазвичай є наслідком отриманої травми, розвитку плоскостопості або постійним перебуванням на ногах.
 • Ахілл – це запалення ахіллового сухожилля. Часте захворювання серед любителів гірськолижного спорту і альпіністів. Запальний процес виникає, при перенапруженні литкових м’язів під час підйому на височину. Крім того, до розвитку захворювання призводить незручне взуття. Ниючий біль, відчувається по всьому сухожилля, вище п’ят. Також, може спостерігатися припухлість. Якщо захворювання не лікувати, Ахілл може обернутися гнійним запаленням, що призводить до сильних болів і навіть розриву зв’язок.
 • Остеохондропатия бугра п’яти – освіту стерильного некрозу губчастої речовини кістки. Це виникає, через велике навантаження на цю область. При такій патології, людина відчуває біль навіть в положенні стоячи. Ходити часто доводиться, за допомогою милиць. Захворювання проявляється зовні у вигляді набряклості. Якщо не вжити жодних дій, з часом атрофуються м’язи гомілки.
 • Бурсит – захворювання, що супроводжується болями, набряком, порушенням рухової активності, високою температурою в запаленої області, почервонінням.
 • Навантажувальний периостит – запалення окістя, викликане сильними навантаженнями на ногу. Патологія часто виникає у легкоатлетів і спортсменів-важкоатлетів. Запалення поступово вщухне, якщо припинити навантаження на кілька тижнів.

Онкозахворювання

В цьому розділі, існує тільки одна можлива причина болю – наявність саркоми. Якщо в п’яткової кістки з’явилася злоякісна пухлина, це викликає поступово наростаючу біль. В цей же час виникають і інші симптоми раку (втрата ваги, анемія і т.п.). На останніх стадіях, може статися перелом п’яткової кістки.

Захворювання периферичної нервової системи

Невропатія великогомілкового нерва – захворювання, яке призводить до атрофічних порушень в шкірі над п’ятою і труднощі зі згинанням стопи. Цю патологію можна виявити через болі, які періодично змінюються онімінням ноги.

Травми

 • Перелом п’яткової кістки внаслідок сильного удару. Якщо має місце перелом, людина не може спертися на п’яту, відчувається сильний біль. У пошкодженій області утворюється гематома, тому утруднені рухи в гомілкостопі. Больові відчуття з’являються відразу ж після отримання травми.
 • Забій – пошкодження, яке можна сплутати з переломом через схожість симптомів. Дізнатися, зламана чи п’яткова кістка, можна тільки за допомогою рентгенівського обстеження.
 • Епіфіз – це розбіжність хрящової тканини між двома точками окостеніння. Травма такого типу, виникає тільки у дітей у віці від 7 до 16 років після сильного удару або через надмірне фізичне навантаження. Больові відчуття при цьому, загострюються вранці, після пробудження.

Інфекційні захворювання

 • Туберкульоз кісткової системи – захворювання, яке переходить і на кістку п’яти. Викликає біль і некроз кісткової тканини. Якщо проблему вчасно не вирішити, утворюється так званий свищ, який час від часу запалюється і виділяє гній.
 • Остеомієліт – захворювання, при якому розмноження мікроорганізмів викликає гнійне розплавлення і некроз тканин. При цьому спостерігається підвищення температури тіла, набряк п’яти, слабкість, різка втрата ваги, розширення судин п’яти. Також, утворюється свищ, який запалюється і виділяє гній

Системні захворювання або порушення обміну речовин

 • Артрит при псоріазі – патологія, яка характеризується різкою появою болю (навіть якщо п’ята знаходиться в стані спокою). Артрит можна виявити за зовнішніми ознаками, а саме – патологічного збільшення суглоба. Часто ці симптоми вважають наслідком псоріазу, ігноруючи можливість розвитку іншої хвороби. У зв’язку з цим призначається неправильна методика лікування.
 • Подагра – це відкладення в суглобах солей сечової кислоти. Характеризується больовими відчуттями, навіть на ранніх стадіях захворювання. Біль відчувається в п’ятах і великих пальцях ніг, рідше – в гомілкостопі або тазостегновому суглобі. Також, спостерігається почервоніння і набряк шкіри, що частіше проявляється вночі. Якщо проблему не вирішити, симптоми не проходять кілька днів, а то і тижнів.
 • Хвороба Бехтерева – це порушення, при якому тіло людини помилково приймає зв’язки і суглоби за сторонні предмети. Починають вироблятися антитіла, в результаті чого зв’язки у хребта костеніють, а хребці зростаються. Втрачається гнучкість і рухливість хребта. Біль в п’ятах – перша ознака розвитку захворювання.
 • Ревматоїдний артрит – важке захворювання, яке супроводжується серйозними ускладненнями. Під час розвитку патології виникає набряк, суглоби стають менш рухливими. Біль у п’яті – один із симптомів. Якщо в цій області відчувається біль, значить, вражені вже всі суглоби стопи.

Як лікувати біль в п’яті?

Лікування болю в п’яті залежить від поставленого діагнозу. Поки не ясно, з яким захворюванням ви зіткнулися, будь-які дії будуть боротьбою з вітряками. Тому, при появі перших симптомів рекомендується відразу ж, звернутися в клініку і пройти обстеження.

Однак, до постановки діагнозу, можна спрямувати зусилля на усунення болю, який доставляє чималий дискомфорт. Перш за все, рекомендується щодня розпарювати ноги в теплій воді, а потім використовувати протизапальні мазі. В лікувально-профілактичних цілях варто підкоригувати свій раціон в сторону більш здорового харчування і усунення зайвої ваги. Також рекомендується відкласти підбори і носити більш комфортне взуття.

Після постановки діагнозу, лікар може призначити ефективне лікування: консервативні або хірургічні методи . Перші, включають застосування різних видів фізіотерапії і медикаментозної терапії. При будь-яких видах болю, ефективне застосування масажу, лікувальної гімнастики і ортопедичних устілок.

Хірургічне втручання, призначається за наявності ускладнень або на важких стадіях захворювання. На стопі проводяться операції різної складності, в тому числі по операція Халюс вальгус , різні методи видалення кісточки на нозі , видалення шпори і т.п.

Лікування болю в п’яті в Дніпрі

Якщо у вас болить п’ята (при настанні або навіть без навантаження), приходьте на консультацію в центр MedinUa. У нас є все необхідне обладнання, для діагностики і лікування захворювань, що викликають больовий синдром. У відділенні хірургії стопи працюють професіонали високого рівня з досвідом роботи в зарубіжних клініках.

Переваги нашого медичного центру:

 • команда кваліфікованих лікарів;
 • наявність лабораторії та реанімації;
 • фахівці в лікуванні спортивних травм (частої причини болю при ходьбі);
 • власне реабілітаційне відділення;
 • гарантії ефективності лікування, підкріплені офіційним договором;
 • палати з усіма зручностями;
 • гарантії конфіденційності;
 • повернення вартості лікування, якщо вас не задовольнить результат;
 • комфортна обстановка в клініці – ніяких «задушливих» лікарняних стін.

Корисні матеріали про захворювання опорно-рухового апарату, доступні на нашому медичному сайті Medinua За детальною інформацією про послуги клініки звертайтеся за номером (067) 235-09-69 Не терпіть біль – позбудьтеся від неї раз і назавжди!

Записатися на консультацію

Фахівці напряму


Схожі статті

Артрит Артрит

Якщо під час ходьби ви відчуваєте біль у п’яті, це може бути сигналом до серйозного порушення. Але, турбуватися завчасно теж не варто, адже причин у такого больового синдрому існує безліч. У цій статті ми детально розберемо види порушень, які призводять до болів в області п’яти. Але підкреслимо: точний діагноз може поставити тільки лікар. Часто з […]

Набряк коліна і гомілки Набряк коліна і гомілки

Якщо під час ходьби ви відчуваєте біль у п’яті, це може бути сигналом до серйозного порушення. Але, турбуватися завчасно теж не варто, адже причин у такого больового синдрому існує безліч. У цій статті ми детально розберемо види порушень, які призводять до болів в області п’яти. Але підкреслимо: точний діагноз може поставити тільки лікар. Часто з […]

Бурсит Бурсит

Якщо під час ходьби ви відчуваєте біль у п’яті, це може бути сигналом до серйозного порушення. Але, турбуватися завчасно теж не варто, адже причин у такого больового синдрому існує безліч. У цій статті ми детально розберемо види порушень, які призводять до болів в області п’яти. Але підкреслимо: точний діагноз може поставити тільки лікар. Часто з […]

  Дякую
  за Вашу заявку!

  Розкажіть,
  що Вас турбує, та наш
  спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Дякую
   за Вашу заявку!

   Розкажіть,
   що Вас турбує, та наш
   спеціаліст з Вами зв'яжеться
   Dentin Робимо ще й зуби!