Послуги

Хірургічне лікування гриж хребта

Віктор Беcпалий Віктор Беcпалий Лікар ортопед-травматолог вищої категорiї, медичний директор MedinUa
Досвід роботи 35 років
Зв'язатися з лікарем

Міжхребетні грижі  – одне з найбільш неприємних наслідків остеохондрозу, що виявляється патологічним випинанням міжхребцевих структур (диска). Прояви гриж варіюються від незначних болів в хребті аж до повного паралічу ніг в результаті здавлення нервових стовбурів. Сучасна медицина, в тому числі і клініка MedinUA, пропонують, як консервативні методи боротьби, так і хірургічне лікування гриж хребта.

Звідки беруться грижі хребта

В якості ведучої причини формування міжхребцевих гриж виступає остеохондроз. Малопомітні на початковому етапі дистрофічні зміни структури міжхребцевих дисків призводять до того, що вони втрачають свою еластичність. В результаті цього, а також через втрату дисками частини води, відбувається зменшення їх висоти. У подібній ситуації навіть при незначному збільшенні фізичного навантаження на хребет відзначається травматизм диска і вибухне частини його за межі міжхребцевого простору – так формуються міжхребетні грижі.

Провокуючими факторами для виникнення міжхребцевих гриж служать

  • вроджені та набуті аномалії хребта: клиновидні або зрощені хребці, синдром Кліппеля-фейлов;
  • ендокринні хвороби (цукровий діабет, гіпотиреоз);
  • травми хребта;
  • різкі рухи;
  • важка фізична робота з переважно вертикальним навантаженням;
  • професійні шкідливі звички (тривала робота в одному положенні).

Спровокувати появу грижі також здатна неправильна постава, робота в незвичній позі, а також ожиріння.

Симптоми

На початковій стадії формування патології протрузії ніяк не проявляються, тому і лікування міжхребцевої грижі часто запізнюється. Профілактичне звернення в клініку MedinUa до лікаря ортопеда-травматолога дозволить виявити захворювання ще на безсимптомній стадії, що значно поліпшить загальний прогноз по лікуванню.

У міру зростання грижі в області її локалізації з’являється біль. Пацієнт намагається обмежувати руху в хребті. На додаток до больового симптому виникає місцева напруга м’язів спини. М’язовий спазм і інтенсивний больовий синдром провокують перекіс хребетного стовпа. При появі грижі в шийному відділі нерідко відзначаються головні болі, в грудному – наголошується клініка виразки шлунка або панкреатиту, в поперековому – наголошується утруднення ходьби і розлад сечовипускання. У самій запущеній ситуації при грижі поперекового відділу хребта можливий розвиток паралічу ніг.

  • Мікродискектомія – видалення диска за допомогою мікрохірургічної техніки. З впровадженням в широку практику даного методу звичайна дискектомія практично не використовується. Для забезпечення доступу до диска використовується розріз шкіри і м’язів довжиною не більше 4-х сантиметрів. Лікування грижі міжхребцевих дисків переважно проводити саме за допомогою цієї операції.
  • Нуклеопластіка – втручання, спрямоване на руйнування ядра диска, за рахунок чого відбувається зменшення його розміру і “втягування” грижі. Здійснюється нуклеопластіка декількома методами: за допомогою лазерної техніки, радіочастотного випромінювання, холодної плазмою, механічним способом.
  • Епідуральний невроліз – мінімально інвазивна процедура лікування хребта використовується для звільнення і відновлення нервових корінців. Суть цього методу полягає в підведенні тонкого катетера до проблемного місця і подальшого спрямованого впливу медикаментів на пошкоджені тканини. Катетер підводиться за допомогою рентгена і візуалізації даних на моніторі в режимі реального часу (ця методика ще називається епідурографіей).

Операція при міжхребцевої грижі в будь-якій клініці повинна проводитися тільки за суворими медичними показаннями! У деяких випадках при видаленні всього диска необхідно проводити стабілізацію хребта, за допомогою імпланту.

Показання для операції:

  • неефективність консервативної терапії (неефективним вважається лікування, що проводиться не менше 6 тижнів і не принесло пацієнтові значимого полегшення);
  • виникнення дискогенної мієлопатія;
  • формування синдрому хребетної артерії при грижі шийного відділу;
  • розлад сечовипускання, дефекації або ознаки імпотенції при поперекових міжхребцевих грижах.

Відновлення після хірургічного лікування гриж хребта

Реабілітаційні заходи в післяопераційному періоді спрямовані на поступове нарощування навантаження на хребет з метою повного відновлення його опорної функції. Реабілітація включає:

  • Симптоматична медикаментозна терапія.
  • Лікувальна фізкультура.
  • Плавання.
  • Експлуатація ортопедичного корсета.
  • Фізіотерапія.
  • Корекція способу життя: заборона на підняття важких предметів, обмеження сидіння і ін.

Програму реабілітації для кожного пацієнта визначає лікар реабілітолог спільно з лікуючим лікарем. У клініці MedinUa кожному пацієнтові пропонується індивідуальна програма реабілітації, вартість розробки якої входить в ціну операції.

Переваги клініки MedinUa

Клініка MedinUa розпорядженні усім необхідним обладнанням і висококласними фахівцями для проведення будь-яких хірургічних операцій на хребті, в тому числі і з приводу міжхребцевих гриж.

Запишіться на прийом до лікаря травматолога-ортопеда по телефону +38 (067) 235-09-69 або замовте зворотний дзвінок через спеціальну форму на сайті. Якщо Ви відчуваєте труднощі з візитом в клініку, наші фахівці можуть виїхати додому або ж буде організована доставка пацієнта в клініку на автомобілі.


Акція. Мінус 10-20 відсотків для пацієнтів, які постраждали у наслідок бойових дій та їх родичів

Записатися на консультацію

    Дякую
    за Вашу заявку!

    Розкажіть,
    що Вас турбує, та наш
    спеціаліст з Вами зв'яжеться




      Дякую
      за Вашу заявку!

      Розкажіть,
      що Вас турбує, та наш
      спеціаліст з Вами зв'яжеться





      Оберіть фахівця

      • Оберіть фахівця

      • Олександр Лоскутов (Травми, ортопедія, ортопедична онкологія та інше)

      • Олег Лоскутов (Ортопедія, ендопротезування кульшового, колінного, лікування стопи, дитяча ортопедія, лікування болю у суглобах )

      • Віктор Безпалий(Ортопед-травматолог, гострі травми, лікування ортрозу безоперативним авторським методом)