Послуги

Дисплазія тазостегнового суглоба (ДТЗ)

Олександр Лоскутов Олександр Лоскутов Академік НАМН України за спеціальністю "травматологія та ортопедія", доктор медичних наук, професор
Досвід роботи більше 50 років
Зв'язатися з лікарем

Тазостегновий суглоб являє собою шарнірне з’єднання. При нормальному стегні кульку на верхньому кінці стегна (стегнова кістка) щільно входить в гніздо, яке представляє собою вигнуту частину тазу, звану вертлюжної западиною. У людини з дисплазією тазостегнового суглоба тазостегновий суглоб не розвинувся нормально – вертлужная западина занадто дрібна, щоб адекватно підтримувати і покривати головку стегнової кістки. Ця аномалія може викликати хворобливе стегно і ранній розвиток остеоартриту, стану, при якому суглобовий хрящ в суглобі стирається і кістка треться об кістку.

Підліткова дисплазія тазостегнового суглоба зазвичай є кінцевим результатом дисплазії тазостегнового суглоба (ДТЗ), стану, яке виникає при народженні або в ранньому дитинстві. Незважаючи на те, що немовлята регулярно проходять скринінг на наявність ДТЗ, деякі випадки залишаються непоміченими або досить м’якими, щоб їх не лікували. Ці пацієнти можуть не проявляти симптоми дисплазії тазостегнового суглоба до досягнення дорослого віку (іноді і до 50-60 років).

Лікування дисплазії тазостегнового суглоба направлено на полегшення болю при збереженні природного тазостегнового суглоба пацієнта якомога довше. У багатьох випадках це досягається за допомогою хірургічного втручання для відновлення нормальної анатомії суглоба і затримки або запобігання виникнення хворобливого остеоартрозу.

Анатомія

Стегно є одним з найбільших суглобів тіла. Це кульовий шарнір. Гніздо утворено вертлюжної западиною, яка є частиною великої кістки таза. М’яч – це головка стегна, яка є верхнім кінцем стегна (стегнова кістка).

Дисплазія тазостегнового суглоба (ДТЗ)

Стегно є шарнірне з’єднання. При здоровому тазостегновому суглобі головка стегна (кульку) міцно утримується в вертлюжної западині (гніздо).

Поверхні кісток кулі і гнізда покриті суглобовим хрящем, гладким, слизьким речовиною, яке захищає і пом’якшує кістки і дозволяє їм легко рухатися.

В вертлюжної западині знаходиться сильний фіброзно-хрящової орган, званий верхньою губою. Верхня губа утворює прокладку навколо гнізда, створюючи щільне ущільнення і допомагаючи утримувати головку стегна на місці.

Опис

У пацієнтів з дисплазією тазостегнового суглоба вертлужная западина неглибока, що означає, що кулька або голівка стегнової кістки не можуть міцно увійти в гніздо.

Причина

Дисплазія тазостегнового суглоба у підлітків зазвичай виникає в результаті дисплазії тазостегнового суглоба (ДТЗ), яка була не знайдено або сигнал НЕ лікувалася в дитинстві або в ранньому дитинстві.

Симптоми

Дисплазія тазостегнового суглоба сама по собі не є хворобливим станом. Проте, біль виникає, коли змінені сили в стегні викликають дегенеративні зміни в суглобовому хрящі і верхній губі. У більшості випадків ця біль є:

  • Розташованої в області паху, хоча іноді може бути ближче до стегна
  • Зрідка буває випадковим і легким, але з часом може збільшуватися за частотою та інтенсивністю
  • Знижується активність ближче до кінця дня
  • Часто пов’язана біль в попереку

Деякі пацієнти можуть також відчувати почуття замикання, защемлення або бавовни в паху.

Діагностика:

  • Рентген.
  • Комп’ютерна томографія (КТ). Більш докладні, ніж звичайні рентгенівські знімки, комп’ютерна томографія може допомогти вашому лікареві встановити ступінь дисплазії або руйнування суглоба. Можливо зробити і 3-х мірну 3Д модель самого суглоба.
  • Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Ці дослідження можуть створити кращі зображення м’яких тканин організму. МРТ може допомогти вашому лікареві визначити ступінь пошкодження суглобового хряща.

Дисплазія тазостегнового суглоба (ДТЗ)

(Зліва) Цей рентген показує два нормальних стегна. (Праворуч) Цей рентген показує диспластичне стегно. Тазостегновий суглоб неглибокий, і є тільки часткове покриття головки стегна.

Лікування

Лікування дисплазії тазостегнового суглоба у підлітків направлено на відстрочку або запобігання виникненню остеоартриту при збереженні природного тазостегнового суглоба якомога довше.

Нехірургічне лікування

-Фізіотерапія.

-ЛФК.

Лікарські засоби.

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), такі як ібупрофен і напроксен, можуть допомогти полегшити біль і зменшити набряклість в артриті суглоба. Крім того, кортизон є протизапальним засобом, яке можна вводити безпосередньо в суглоб. Хоча ін’єкція кортизону може полегшити біль і зменшити запалення, наслідки носять тимчасовий характер.

Хірургічне лікування

Існують різні види операцій, які можуть бути виконані для лікування дисплазії тазостегнового суглоба. Конкретна процедура, яку рекомендує ваш лікар, буде залежати від ряду факторів, у тому числі:

  • Вік
  • Ступінь вираженості дисплазії
  • Ступінь пошкодження верхньої губи
  • Чи присутній остеоартроз
  • Кількість що залишилися зростаючих років (якщо це підліток або дитина)

Ендопротезування – в 90% випадків.

Артроскопія – використовується для відновлення порваній суглобової губи (МРТ). Під час артроскопії лікар вставляє в суглоб невелику камеру, яка називається артроскопія. Камера відображає зображення на екрані телевізора, і ваш лікар використовує ці зображення для управління мініатюрними хірургічними інструментами.


Акція. Мінус 10-20 відсотків для пацієнтів, які постраждали у наслідок бойових дій та їх родичів

Записатися на консультацію

    Дякую
    за Вашу заявку!

    Розкажіть,
    що Вас турбує, та наш
    спеціаліст з Вами зв'яжеться




      Дякую
      за Вашу заявку!

      Розкажіть,
      що Вас турбує, та наш
      спеціаліст з Вами зв'яжеться





      Оберіть фахівця

      • Оберіть фахівця

      • Олександр Лоскутов (Травми, ортопедія, ортопедична онкологія та інше)

      • Олег Лоскутов (Ортопедія, ендопротезування кульшового, колінного, лікування стопи, дитяча ортопедія, лікування болю у суглобах )

      • Віктор Безпалий(Ортопед-травматолог, гострі травми, лікування ортрозу безоперативним авторським методом)